Meďánkovo hřiště
Share

TOP 10 míst pro děti v Krkonoších

Vydejte se společně za krkonošskými výhledy, na jedinečná hřiště, krátké procházky i za společným tvořením a hraním. Tady zkrátka nuda nehrozí! Z nabídky krkonošských výletních cílů jsme vybrali ty, které si děti zaručeně užijí. 

Vyberte si ze skvělých aktivit venku i pod střechou

Kdo bude na konci dne více unavený, vám sice neřekneme, ale spokojení z příjemně stráveného času snad budete všichni.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Janské Lázně

Proběhněte se od kořenů stromů až k jejich korunám. Cestou hledejte odpovědi na všetečné otázky, nechte děti vyzkoušet všechna adrenalinová zastavení a herní prvky. Až se od korun stromů vrátíte zpět k zemi, vypusťte děti na super hřiště a odpočiňte si u kávy.

O Stezce

Bobová dráha

Špindlerův Mlýn

Splňte sen každého kluka a holky, kteří chtěli jezdit na čemkoliv, co jede z kopce. Nasedněte do vozíčku, nechte se vytáhnout vzhůru a potom se spusťte korytem bobovky dolů. Počítejte zatáčky, sami regulujte rychlost jízdy. Hned u bobovky je také Monkey Park, kde mohou děti vyzkoušet svou sílu a mrštnost. A vy klidně s nimi. Lanové překážky jsou nataženy mezi stromy, zkuste je postupně zdolat a vyšplhat až do výšky 9 metrů.  

O bobovce

Herní krajina Pecka

Pec pod Sněžkou, Velká Úpa

Od horní stanice lanovky na Portášky vběhnete mezi obří dřevěné mravence, do čapího hnízda, útrob hada či rysí tlamy. Vyšplhejte jelenovi do paroží. V půjčovně u lanovky kupte dětem dřevěnou kuličku, kuličkodráha vám zajistí desítky minut bezstarostného volna. 

O Pecce

Hlídka na Stráži

Rokytnice nad Jizerou

Originálně pojaté vyhlídky na vrchu Stráž vás nadchnou. Děti se budou předhánět v tom, kdo kterou zdolá a zcela jistě jim bude úplně jedno, jestli je z nich krásný výhled. Ale je a stojí za to. Kterou vyhlídku pokoříte jako první – lišku, ovci, medvěda nebo horníka? 

O vyhlídkách

Meďánkovo hřiště

Špindlerův Mlýn

Sedačková lanovka vás vyveze na vrchol Medvědína, rovnou k hřišti s nejkrásnějším výhledem. Originální herní prvky děti zabaví, zatímco si se zkříženýma nohama a rukama za hlavou pohovíte v dřevěné houpací síti. 

O hřišti

Lesopark Příchovice

Kořenov

Místo s duší, nápadem a humorem, to je areál U Čápa v Příchovicích. Lesopark s pohádkovými postavami, jaké svět neviděl a kuličkodráhou vás zabaví klidně na půl dne. Začíná u Majáku Járy Cimrmana, na jeho vrchol můžete vystoupat, a končí u parádního dětského hřiště.

O Lesoparku

Pohádková stezka 

Malá Úpa

Spisovatelka Marie Kubátová se zapsala do našich srdcí a lásku ke Krkonošským pohádkám předáváme našim dětem. Jejích příběhů je plná Pohádková stezka kouzelnou Malou Úpou. V informačním centru na Pomezních boudách si vyzvedněte plánek, do kterého na každém zastavení obkreslete obrázek. 

O Pohádkové stezce

Perličkové ozdoby

Poniklá

Příběh krkonošské perly píše firma Rautis v Poniklé. Proces výroby skleněných ozdobiček je pro svou jedinečnost zapsán na seznamu nehmotného dědictví UNESCO. A vy ho můžete zažít na vlastní oči v rámci exkurze. Není dlouhá a děti bude bavit. Na jejím konci navíc čeká kreativní dílna, kde si budete společně moci něco třpytivého vyrobit. 

O perličkových ozdobách

Jízda s hrabětem

Trať Martinice - Rokytnice

Projeďte se romantickým údolím řeky Jizery po kolejích, které nechal vybudovat hrabě Jan Harrach. On sám vám bude dělat průvodce! Využijte hru Jízda s hrabětem a proměňte cestu v zážitek. Díky hře taky zjistíte, kde vystoupit a kam vyrazit. Určitě nesmíte minout technický unikát, Železniční stanici Martinice v Krkonoších, kde se dodnes při řízení provozu obejdou bez počítačů. Však vám o tom v místním muzeu rádi povypráví.   

O hře do vlaku

Muzeum Krkonoš

Vrchlabí

Navštivte s dětmi největší expozici o Krkonoších na světě! Tohle muzeum je namísto zaprášených exponátů naplněné zábavou a barvami. Uvidíte krkonošské vodopády, Labe i zvířátka. Přivoníte k louce, co vypadá jako opravdová. Potkáte Krakonoše, sestoupíte do hornické štoly, svezete se na klauze i rohatých saních. Pro děti je tu navíc připravena hra, která je provede celou expozicí. Strávit tu můžete 1 hodinu i dva dny. Vstupenka totiž platí 48 hodin. 

O muzeu

Pohádkové Krkonoše

Je pro vás deset míst málo? Pohádkové Krkonoše nabízejí dalších 31!

Malovaná brožura k razítkovací hře Pohádkové Krkonoše přináší celkem 41 výletů šitých dětem na míru. Všechna místa z naší TOP 10 jsou v ní také. A k tomu desítky dalších. 

Vše o Pohádkových Krkonoších

 

Bližší informace:

Alena Cejnarová, manažer marketingu pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136