Muzeum Krkonoš
Mapa
Share

Muzeum Krkonoš

Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku

Muzeum Krkonoš nově otevřeno od 1. listopadu 2023

Dotkněte se Krkonoš a poznejte je na jednom místě! Po šestileté rekonstrukci se otevírá nové Muzeum Krkonoš. Nadčasová a interaktivní expozice dokumentuje nejen příběh jedinečné přírody, ale také jeho sepjetí s osudem člověka, který v horách žije.

Největší světová expozice o Krkonoších

Navštivte největší expozici o Krkonoších na světě. Uvidíte meandry Labe, krkonošské vodopády i autentickou horskou louku plnou chráněných květin. Poznejte postavu Krakonoše, zažijte s lehkým mrazením v zádech vidmo. Objevte krkonošská řemesla jako je budaření, sklářství či lesní hospodářství. Sestupte do hornické štoly

Mrazit vás bude při pohledu na největší ekologické katastrofy, i ty lidské, jako jsou osudy sudetských obyvatel během a po druhé světové válce. Projděte krkonošským lesem, který čelil v průběhu let svým vlastním kalamitám. 

Do muzea i s dětmi a klidně na dva dny

Nebojte se do Muzea Krkonoš vyrazit s dětmi. Je tu pro ně připravena hra, která je provede celou expozicí, zvířátka i zábavné interaktivní prvky. Strávit tu můžete 1 hodinu i dva dny.

Vstupenka platí 48 hodin a záleží na vás, jak ji využijete.  

Informace

Lokalita
Adresa
Husova 213
543 01 Vrchlabí
GPS
50.6287903N, 15.6055997E
Zimní dovolená v Krkonoších je srdcovka
Zimní dovolená v Krkonoších je srdcovka

Krkonoše jsou hory zimních zážitků na lyžích nebo bez nich. Jak si užít bílou pohádku a co všechno během dovolené můžete vidět a prožít?