Červánky nad Luční

Krkonoše

Jedinečné navenek,
přátelské uvnitř...

Objevte Krkonoše. Jejich jedinečnou krásu a přírodu. Lyžařský ráj s moderně vybavenými středisky a nejdelšími sjezdovkami. Upravené bílé stopy lákající k projížďce. Romantiku zasněžených hor, která vás okouzlí. Zasportujte si, zastavte se, odpočněte si. Poznejte krkonošská města a obce s širokou nabídkou aktivit a služeb. Prožijte aktivní i pohodovou dovolenou v nejvyšších českých horách.

Co vidět a zažít

Top akce v regionu

-
Špindlerův Mlýn
Zastavte se ve Špindlerově Mlýně, kde se konají Italské trhy.
-
Vrchlabí
Nepropásněte možnost prohlédnout si Legiovlak, unikátní soupravu 14 zrekonstruovaných vozů, představující věrnou repliku legionářského vlaku.
Dolní Lánov
18. ročník koňských závodů, kde uvidíte soutěže v parkuru, včetně napínavého skoku mohutnosti a také ve westernových disciplínách.

Aktuálně z Krkonoš

Odneste si spoustu krásných zážitků ze srpnových akcí v Krkonoších.
Po kolaudaci a slavnostním otevření je nový vyhlídkový lesopark na vrchu Stráž zpřístupněn veřejnosti.
Kniha Toulky podkrkonošskou minulostí předkládá místním patriotům a milovníkům Podkrkonoší malou historickou vlastivědu většiny obcí bývalého vrchlabského okresu. Pro autora rukopisu – Františka Jiráska – byla inspirací legendární kniha Toulky krkonošskou historií Theodora Lokvence. Uvědomoval si, že na rozdíl od Krkonoš je oblast Podkrkonoších přehlížena. František Jirásko, profesí kantor, znalec regionální historie, tak na samém sklonku svého života vytvořil dílo, které věnoval svým žákům a sousedům. Chtěl tak vyjádřit poctu svému rodnému kraji.

Zimní Krkonoše

hory zážitků

Jsou nejvyšší, nejnavštěvovanější, jediné s vysokohorským rázem a neuvěřitelně pestrou přírodou. Najdeme zde strmé ledovcové kary i rozlehlé horské louky, skalnaté hřebeny i malebná údolíčka lemovaná roubenými domky. Zaposlouchejme se do hukotu vodopádů i tajemného ticha slatí a rašelinných jezírek. A pak je zde Sněžka, tato velebná královna hor, která důstojně shlíží na celé své panství.