S dětmi v Krkonoších - Benecko
Share

Rodinná zimní dovolená v Krkonoších

Vítejte v zimním království! Když Krkonoše pohltí sněhová nadílka a vše se třpytí jako v pohádce, neodolá zimním radovánkám žádný malý ani velký dobrodruh. Pojďte si zadovádět na lyžích i bez nich!

S plánováním společného času vám rádi pomůžeme. Stejně tak poradíme, jaký areál je vhodný pro začínající lyžaře, nebo kterou stopu zvládne i malý běžkař. A mnoho dalších rodinných zážitků, kterými dovolenou na horách vyladíte k dokonalosti. 

U Friesových bud

Menší rodinné areály nabízejí ideální podmínky

Pokud jste si pro první jízdu vašich dětí vybrali Krkonoše, máme velkou radost. Poradíme, do jakého areálu s nimi vyrazit, aby byl kopec pro ně tak akorát, sjezdovka dost široká, lyžařská škola připravená pomoci, zkrátka aby to byla láska k lyžím na první svezení.

Dolní Dvůr

Ski Family areál v Dolním Dvoře již svým názvem napovídá, že rodiny s dětmi jsou zde vítány. Červené a modré sjezdovky mají mírný sklon, připraven je také Kid Park. Cestou na svah nebo naopak po lyžovačce se zastavte u kostela sv. Josefa a zaposlouchejte do melodií místní unikátní Zvonkohry

Strážné

Klidné středisko ve středních Krkonoších nabízí mírné svahy a veškeré potřebné zázemí. Využít můžete 4 vleky i cvičný  svah s dětským vlekem v blízkosti modré sjezdovky. 

Skiareál Strážné

Vrchlabí

Na Kněžickém vrchu najdete hned dva lyžařské areály Kebrlák a Kněžický vrch. Oba disponují sedačkovou lanovkou s pojízdným pásem a kopec je tak akorát dlouhý pro trénink prvních obloučků. Ještě než budou vypilovány, využijete buď koberec nebo pomu v areálu Kebrlák.

Zkušenějším lyžařským juniorům můžeme doporučit též areál Herlíkovice - Bubákov.

Ve volném dni mezi lyžováním nebo při špatném počasí navštivte s dětmi ve Vrchlabí Krkonošské muzeum.

Čtěte také
Mushing Oto Kelemen
Zimní Krkonoše jsou nejen lyžařským rájem. Pobavíte se tu i v případě, že lyžování ani běžkování neholdujete. Nebo když chcete z Krkonoš zažít také něco jiného.

Benecko

Nejen vyžití na lyžích nabízí vzdušné lázně v Krkonoších. Celkem 3 dětské parky jsou připraveny i na ty nejmenší lyžaříčky. Ve Family aréně využijte jeden z nejdelších pojízdných pásů v Krkonoších - měří 100 metrů! Kromě toho tu můžete pohodlně bobovat či sáňkovat, zkusit sjet na lyžích dobrodružnou překážkovou dráhu, samozřejmostí je snowtubing. Benecko je zkrátka ideálním místem pro zimní rodinnou dovolenou. 

Skiareál Benecko

Vítkovice v Krkonoších

Svezte se Prezidentským expressem ve skiareálu Aldrov. Je perfektní pro dětské lyžaře, kteří už obstojně sjedou pěkný kopec. Sjezdovka je tak akorát dlouhá a dostatečně široká, lanovka vybavená pojízdným pásem. 

Paseky nad Jizerou

I v Pasekách si užijete báječnou rodinnou lyžovačku. Příjemné sjezdovky i ceny vás potěší. Svezou vás 2 sedačkové lanovky, začátečníky i 2 lyžařské pásy. Už vaše děti někdy viděly pohyblivý betlém? V muzeu Památník zapadlých vlastenců v Pasekách jeden takový mají, zajděte se tam podívat. 

Vysoké nad Jizerou

Skiareál Šachty nabízí pouze modré a červené sjezdovky, tedy ideální obtížnost pro menší lyžaře. 100% ploch sjezdovek je technicky zasněžováno, o sníh se tu tedy bát nemusíte. 

Lyžařský areál Černý Důl

Největší resorty jsou připraveny i na nejmenší

Široké sjezdovky, perfektní služby na té nejlepší úrovni. Pro děti cvičné svahy, pro rodiče kilometry profesionálně upravených sjezdovek. Nebojte se vyrazit do velkých krkonošských areálů. Nabízejí zázemí a pohodlí, které s dětmi oceníte dvojnásob.

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Až tříkilometrové sjezdovky v Janských Lázních a v jejich těsné blízkosti LIVE park Formánky. Vybaven pojízdnými koberci a výukovými pomůckami poskytuje LIVE park ideální zázemí pro lekce lyžování vedené oficiální školou SkiResort Live. Součástí LIVE parku jsou i snowtubingové dráhy, animační programy a babysitting a půjčovna lyžařského vybavení. 

Ideálním rodinným střediskem je areál Černý Důl. Široké a mírné sjezdovky, dvě sedačkové lanovky a největší výuková lokalita SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. V LIVE parku Černý Důl se dvěma pojízdnými koberci a dětským vlekem vyučuje lyžařská škola, součástí areálu je i půjčovna a babysitting. 

Pro rodiny s malými dětmi a začátečníky doporučujeme nejmenší z areálů SkiResortu - Svobodu nad Úpou. Sjezdovky se sbíhají do jednoho místa, z terasy FordBaru tak máte ideální přehled o tom, jaké pokroky v lyžování vaše děti dělají. 

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Doporučujeme
Skibus Harrachov
Do skiareálů v Krkonoších se můžete z nejrůznějších míst naší republiky pohodlně dostat skibusem. Skibusy fungují v rámci jednotlivých středisek i mezi nimi.

SkiMU Malá Úpa

Rodinná dovolená na Malé Úpě - hotová harmonie služeb, příjemného prostředí a skvělého vyžití i za nepříznivého počasí. Lyžařské školy si vezmou do parády vás nebo vaše ratolesti různého věku. Půjčovny s lyžařským vybavením, kde se vám budou věnovat profesionálové. Dva dětské SKiMU Parky v blízkosti areálů Pomezky a U Kostela. Vybavené jsou dětským vlekem, moderním pojízdným kobercem FAVA a množstvím nejrůznějších pomůcek pro zpestření dětského lyžování. 

SkiMU Malá Úpa

Skiareál Špindlerův Mlýn

Dovolená ve Špindlu je tradice. Pokud i vám přirostl k srdci, nebojte se sem vyrazit s dětmi. V nabídce sjezdovek si vyberou i začátečníci. Rodinám doporučujeme areál na Horních Mísečkách. Čtyřsedačková lanovka, další tři vleky a mírná a široká sjezdovka. K tomu služby léty prověřené lyžařské školy Skol Max a skvělá rodinná dovolená může začít. 

Skiareál Špindlerův Mlýn

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

V Rokytnici doporučujeme Skiareál Studenov. Je dostupný z centra města a u rodin s dětmi oblíbený díky svým mírným a poměrně širokým svahům. Jsou zde dva kotvové vleky, poma a dětský tyčový vlek. Lyžařská škola MAJOR ski school nabízí dětský pojízdný pás v dětském parku v areálu Horní Domky. 

Skiareál Rokytnice

Skiareál Harrachov

Pro rodiny s dětmi doporučujeme vlek Doplik na spodní části červené sjezdovky u lanovky Delta. Jde o mírný a široký úsek. Pro nejmenší začínající lyžaře je k dispozici několik výcvikových terénů s pojízdnými koberci a dalším potřebným vybavením. 

Skiareál Harrachov

Na běžky s dětmi do Krkonoš

Na běžky s dětmi

Krkonošská bílá stopa je připravena i na nejmenší běžkaře. Vybrali jsme pro vás místa, kam pohodlně dojedete a zaparkujete co nejblíže nástupu do lyžařských stop. Trasy jsou to pravidelně upravované, nejsou obtížné a na učení či první klouzání jsou tak ideální. Jejich aktuální upravenost si vždy ověřte! 

Tip na výlet
Běžecký lyžařský areál Vrchlabí
Předejte lásku k bílým stopám i vašim dětem. Ani s nimi se do Krkonoš nebojte! I mezi krkonošskými stopami jsou trasy, které hravě zvládne každý malý běžkař. Budeme pyšní, pokud se poprvé sklouzne právě u nás.

 

Non-ski zážitky s dětmi

Non - ski zážitky s dětmi

Poradíme, co všechno můžete s dětmi během zimní dovolené v Krkonoších zažít. Co když si chcete od lyží odpočinout? Vyrazte sáňkovat nebo na krátkou zimní procházku! A když počasí nepřeje venkovním radovánkám? Schovejte se do muzeí, bazénů nebo aquaparků.

Sáňkařská dráha Černá hora

Sáňkařské dráhy

Ve Špindlu a v Janských Lázní fungují skvělé sáňkařské dráhy. Jízda dlouhá několik kilometrů bude děti bavit. Ty starší vezměte na speciální noční jízdy. Sáňkařská dráha ve Špindlu je osvětlená, po Černohorské sáňkařské cestě pojedete s čelovkami a průvodcem. 

Když je Krakonoš štědrý na sněhovou nadílku, dá se u nás všem sáňkovat a pekáčovat skoro na každém kopci. Podívejte se na naše tipy, kam s bobem nebo kluzákem vyrazit, pokud to nejde zrovna na louce vedle hotelu. 

Snowtubing Park Bedřichov

Snowtubing

Jízda ve sněhovém korytě na gumě je oblíbenou zábavou pro malé i velké. Vyzkoušejte ji třeba ve Snowtubing Live parku Formánky v Janských Lázních, nebo ve SnowtubingParku Bedřichov ve Špindlu. 

Snowtubing v Krkonoších

Bobová dráha Špindlerův Mlýn

Bobové dráhy

Krkonošské bobovky jsou v provozu celoročně, určitě vyzkoušejte i v zimě a užijte si výhled na zasněženou krajinu, než se spustíte šusem dolů. Zkuste třeba tu nejstarší, technicky jedinečnou bobovku ve Špindlu. Nebo tu nejdelší - bobovou dráhu Berta Mladé Buky. 

Bobové dráhy v Krkonoších

Mumlavský vodopád

Pěšky to jde i v zimě

Třpytící se závěje, do kterých se jde zabořit až po pás, sníh křupající pod nohama, to jsou zimní Krkonoše. Vezměte děti na krátkou zimní procházku. Když ji spojíte s koulovačkou nebo házením sněhu a ledu do Labe, budou určitě nadšené a vy si pročistíte hlavu. 

Ideální je třeba kolem Bílého Labe ve Špindlu. V Harrachově se zase můžete projít podél Mumlavy k vodopádu a dál až na Krakonošovu snídani. Z Benecka se projděte k rozhledně Žalý a zpět sjeďte na sáňkách. 

Aquapark Špindlerův Mlýn

Bazény a aquaparky

Kromě mnoha krytých bazénů, ať už veřejných, nebo těch hotelových, které můžete ale také v mnoha případech využít, doporučujeme dva aquaparky ve Špindlu. Aquapark Špindl se nachází naproti lanovce na Medvědín. Nabízí 3 tobogány včetně člunového, divokou řeku nebo vířivku. Zaslouženou relaxaci si užijete v saunách, na masážích nebo v solné jeskyni. Wellness centrum Bedřichov zajistí dětem zábavu ve vodním ráji, rodičům odpočinek a péči v rámci wellness zóny. 

Rautis

Muzea a exkurze

I pod střechou jde v Krkonoších zažít mnoho hezkého. Objevte některé z krkonošských muzeí, seznamte děti s naší cenou přírodou, historií nebo kulturou. Doporučujeme také zajímavé interaktivní exkurze, během kterých budou děti vtáhnuty přímo "do děje". V Rautisu v Poniklé si vyzkouší výrobu vánočních ozdobiček, ve Sklárně Novosad a syn se podívají, jak se fouká sklenička. 

Výběr všech aktivit pod střechou najdete na stránce Když počasí nepřeje. 

Další články

Běžkařské areály v Krkonoších
Rádi se kloužete bílou stopou, ale necítíte se na krkonošské kopce? Využijte okruhů a tras v některém z krkonošských běžkařských areálů. Svezete se i po rovince, vypilujete styl a protáhnete nohy.
Podzimní dovolená s dětmi
Poradíme vám, jak naplnit 3 dny skvělými rodinnými zážitky, poznáním i odpočinkem. Možná, že o některých z míst jste ještě neslyšeli. Tím spíš stojí za objevení.
Podzimní provoz lanových drah v Krkonoších
Užijte si barvy podzimu na vrcholcích Krkonoš! Do nejvyšších partií se můžete nechat přiblížit lanovkou. Které a jak jsou v provozu i v nyní? Dozvíte se z našeho přehledu.