Zimní dovolená s dětmi
Share

Rodinná zimní dovolená v Krkonoších

Vítejte v zimním království! Když Krkonoše pohltí sněhová nadílka a vše se třpytí jako v pohádce, neodolá zimním radovánkám žádný malý ani velký dobrodruh.

Pojďte si zadovádět na lyžích i bez nich!

S plánováním společného času vám rádi pomůžeme. Stejně tak poradíme, jaký areál je vhodný pro začínající lyžaře, nebo kterou stopu zvládne i malý běžkař. A mnoho dalších rodinných zážitků, kterými dovolenou na horách vyladíte k dokonalosti. 

Černý Důl

Menší rodinné areály nabízejí ideální podmínky

Pokud jste si pro první jízdu vašich dětí vybrali Krkonoše, máme velkou radost. Poradíme, do jakého areálu s nimi vyrazit, aby byl kopec pro ně tak akorát, sjezdovka dost široká, lyžařská škola připravená pomoci, zkrátka aby to byla láska k lyžím na první svezení.

SkiMU Malá Úpa

Rodinná dovolená na Malé Úpě - hotová harmonie služeb, příjemného prostředí a skvělého vyžití i za nepříznivého počasí. Lyžařské školy si vezmou do parády vás nebo vaše ratolesti různého věku. Půjčovny s lyžařským vybavením, kde se vám budou věnovat profesionálové. Dva dětské SKiMU Parky v blízkosti areálů Pomezky a U Kostela. Vybavené jsou dětským vlekem, moderním pojízdným kobercem FAVA a množstvím nejrůznějších pomůcek pro zpestření dětského lyžování. 

SkiMU Malá Úpa

Dolní Dvůr

Ski Family areál v Dolním Dvoře již svým názvem napovídá, že rodiny s dětmi jsou zde vítány. Červené a modré sjezdovky mají mírný sklon, připraven je také Kid Park. Cestou na svah nebo naopak po lyžovačce se zastavte u kostela sv. Josefa a zaposlouchejte do melodií místní unikátní Zvonkohry

Strážné

Klidné středisko ve středních Krkonoších nabízí mírné svahy a veškeré potřebné zázemí. Využít můžete 4 vleky i cvičný  svah s dětským vlekem v blízkosti modré sjezdovky. 

Skiareál Strážné

Vrchlabí

Na Kněžickém vrchu najdete hned dva lyžařské areály Kebrlák a Kněžický vrch. Oba disponují sedačkovou lanovkou s pojízdným pásem a kopec je tak akorát dlouhý pro trénink prvních obloučků. Ještě než budou vypilovány, využijete buď koberec nebo pomu v areálu Kebrlák.

Zkušenějším lyžařským juniorům můžeme doporučit též areál Herlíkovice - Bubákov.

Ve volném dni mezi lyžováním nebo při špatném počasí navštivte s dětmi ve Vrchlabí Krkonošské muzeum.

Benecko

Nejen vyžití na lyžích nabízí vzdušné lázně v Krkonoších. Celkem 3 dětské parky jsou připraveny i na ty nejmenší lyžaříčky. Ve Family aréně využijte jeden z nejdelších pojízdných pásů v Krkonoších - měří 100 metrů! Kromě toho tu můžete pohodlně bobovat či sáňkovat, zkusit sjet na lyžích dobrodružnou překážkovou dráhu, samozřejmostí je snowtubing. Benecko je zkrátka ideálním místem pro zimní rodinnou dovolenou. 

Skiareál Benecko

Vítkovice v Krkonoších

Svezte se Prezidentským expressem ve skiareálu Aldrov. Je perfektní pro dětské lyžaře, kteří už obstojně sjedou pěkný kopec. Sjezdovka je tak akorát dlouhá a dostatečně široká, lanovka vybavená pojízdným pásem. 

Skiareál Aldrov

Paseky nad Jizerou

I v Pasekách si užijete báječnou rodinnou lyžovačku. Příjemné sjezdovky i ceny vás potěší. Svezou vás 2 sedačkové lanovky, začátečníky i 2 lyžařské pásy. Už vaše děti někdy viděly pohyblivý betlém? V muzeu Památník zapadlých vlastenců v Pasekách jeden takový mají, zajděte se tam podívat. 

Skiareál Paseky

Vysoké nad Jizerou

Skiareál Šachty nabízí pouze modré a červené sjezdovky, tedy ideální obtížnost pro menší lyžaře. 100% ploch sjezdovek je technicky zasněžováno, o sníh se tu tedy bát nemusíte. 

Skiareál Šachty

Lyžařský areál Černý Důl

Největší resorty jsou připraveny i na nejmenší

Široké sjezdovky, perfektní služby na té nejlepší úrovni. Pro děti cvičné svahy, pro rodiče kilometry profesionálně upravených sjezdovek. Nebojte se vyrazit do velkých krkonošských areálů. Nabízejí zázemí a pohodlí, které s dětmi oceníte dvojnásob.

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Až tříkilometrové sjezdovky v Janských Lázních a v jejich těsné blízkosti LIVE park Formánky. Vybaven pojízdnými koberci a výukovými pomůckami poskytuje LIVE park ideální zázemí pro lekce lyžování vedené oficiální školou SkiResort Live. Součástí LIVE parku jsou i snowtubingové dráhy, animační programy a babysitting a půjčovna lyžařského vybavení. 

Ideálním rodinným střediskem je areál Černý Důl. Široké a mírné sjezdovky, dvě sedačkové lanovky a největší výuková lokalita SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. V LIVE parku Černý Důl se dvěma pojízdnými koberci a dětským vlekem vyučuje lyžařská škola, součástí areálu je i půjčovna a babysitting. 

Pro rodiny s malými dětmi a začátečníky doporučujeme nejmenší z areálů SkiResortu - Svobodu nad Úpou. Sjezdovky se sbíhají do jednoho místa, z terasy FordBaru tak máte ideální přehled o tom, jaké pokroky v lyžování vaše děti dělají. 

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Skiareál Špindlerův Mlýn

Dovolená ve Špindlu je tradice. Pokud i vám přirostl k srdci, nebojte se sem vyrazit s dětmi. V nabídce sjezdovek si vyberou i začátečníci. Rodinám doporučujeme areál na Horních Mísečkách. Čtyřsedačková lanovka, další tři vleky a mírná a široká sjezdovka. K tomu služby léty prověřené lyžařské školy Skol Max a skvělá rodinná dovolená může začít. 

Skiareál Špindlerův Mlýn

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

V Rokytnici doporučujeme Skiareál Studenov. Je dostupný z centra města a u rodin s dětmi oblíbený díky svým mírným a poměrně širokým svahům. Jsou zde dva kotvové vleky, poma a dětský tyčový vlek. Lyžařská škola MAJOR ski school nabízí dětský pojízdný pás v dětském parku v areálu Horní Domky. 

Skiareál Rokytnice

Skiareál Harrachov

Pro rodiny s dětmi doporučujeme vlek Doplik na spodní části červené sjezdovky u lanovky Delta. Jde o mírný a široký úsek. Pro nejmenší začínající lyžaře je k dispozici několik výcvikových terénů s pojízdnými koberci a dalším potřebným vybavením. 

Skiareál Harrachov

Zážitky s dětmi mimo sjezdovku

Čtěte také
Předejte lásku k bílým stopám i vašim dětem. Ani s nimi se do Krkonoš nebojte! I mezi krkonošskými stopami jsou trasy, které hravě zvládne každý malý běžkař. Budeme pyšní, pokud se poprvé sklouzne právě u nás.
Čtěte také
Zimní krkonošská pohádka se nepíše jen pro lyžaře a běžkaře. Sněhovou nadílku si můžete užít na mnoho způsobů. Poradíme vám, co všechno můžete během zimní dovolené v Krkonoších zažít.

Další články

V Krkonoších máte naprosto ideální podmínky ke zdolávání mnoha kilometrů na běžkách – nejen po hřebenech. Je tu tolik běžecký tras, že si každý najde tu svou. Děkujeme všem, kteří se o tratě starají.
Zažijte cestu daleko za hranice sjezdovek a všedních dnů! Skialpinismus je možností, jak si užít hory na lyžích bez front u turniketů lanovek.
Při příležitosti oslav Roku Harrachů se chystá mnoho akcí, na kterých se můžete seznámit s historií rodu, jeho významem i odkazem. Podívejte se na jejich přehled a vyberte si.