Aktuální stav běžkařských stop v Krkonoších
Share

Aktuální stav běžkařských stop

Projeďte se bílou stopou! V Krkonoších je pro vás připraveno více než 800 km lyžařských běžeckých tratí, pravidelně upravovaných a lákajících ke svezení.

Které trasy jsou aktuálně upravené?

To vám ukáže portál Mapy.cz, který zobrazuje stav jednotlivých stop. Proto doporučujeme ho pro plánování vašich výletů v Krkonoších využít. Podobně funguje i portál Bílé stopy. Data jsou získávána přímo z terénu díky sledování roleb systémem GPS.

Mapy.cz Bílé stopy

Kam na běžky v Krkonoších

Krkonošské běžkařské stopy jsou o zážitku z krajiny, výhledů a bílé pohádky. Je jich tu pro vás upravováno 800 km, což je slušná nabídka. Pokud váháte s výběrem, rádi vám pomůžeme.

Zpracovali jsme doporučené trasy, zanesli je do mapy a přidali gpx ke stažení.

Přidejte dobrou výbavu, skvělou náladu a užijte si zimní Krkonoše. 

Doporučené běžkařské stopy

Objevte hřebenové běžkařské trasy s mimořádnými výhledy na panorama nejvyšších českých hor. Zavedou vás do krásných míst, často méně frekventovaných, kde se nadechnete čerstvého mrazivého vzduchu a vychutnáte bílou romantiku.

Chci si naplánovat výlet

Běžkařské areály a závodní okruhy

Rádi se kloužete bílou stopou, ale necítíte se na krkonošské kopce? Nebo potřebujete pročistit hlavu mrazivým zimním vzduchem po náročném pracovním dni? Nenechte se odradit brzkou tmou ani náročným terénem. V Krkonoších jsou pro všechny malé i velké, začínající i profesionální, pomalé i rychlé, klasické i bruslaře na běžkách připraveny běžkařské areály. Nabízejí okruhy různých délek, svezete se i po rovince, vypilujete styl a protáhnete nohy.

Chci do perfektní stopy

Krkonošská magistrála

Páteřní trasa prochází celým pohořím, od Harrachova až do Žacléře. Měří 71 km. Zve na projížďku po nejkrásnějších partiích hor, nabízí náročná stoupání i příjemné sjezdy. Ať už ji projedete ve dvou dnech, nebo si její zdolání rozdělíte na více částí, určitě je to zážitek, který doporučujeme každému milovníku bílé stopy.

Chci projet celé Krkonoše

Panoramatická zimní mapa