Běžkařské areály v Krkonoších
Share

Běžkařské areály v Krkonoších

Rádi se kloužete bílou stopou, ale necítíte se na krkonošské kopce? Nebo potřebujete pročistit hlavu mrazivým zimním vzduchem po náročném pracovním dni? Nenechte se odradit brzkou tmou ani náročným terénem. V Krkonoších jsou pro všechny malé i velké, začínající i profesionální, pomalé i rychlé, klasické i bruslaře na běžkách připraveny běžkařské areály. Nabízejí okruhy různých délek, svezete se i po rovince, vypilujete styl a protáhnete nohy.

Některé okruhy jsou dokonce osvětlené a uměle zasněžované. Všechny vždy skvěle upravené, se zázemím. 

 

Běžecký areál Vejsplachy

Lyžařský areál Vejsplachy

Vrchlabí

Ve Vejsplaších v okolí rybníku Kačák využijte víc než 7 km pravidelně upravovaných tratí. Jsou vhodné pro všechny, a více než polovina z nich je uměle zasněžovaná a osvětlená. Ideální je areál i pro děti, které si mohou od trénování na běžkách odpočinout bobováním nebo procházkou kolem rybníka. Až se tu trochu zahřejete, můžete vyrazit i na další tratě, třeba směrem na Kněžice. 

Na běžky do Vejsplach

Stadion Horní Mísečky

Stadion Horní Mísečky

Profesionálně upravené okruhy a podmínky pro vrcholové výkony, to jsou závodní tratě na Horních Mísečkách. Tratě v délkách od 1,5 km do 10 km splňují parametry pro světový pohár. Zkuste se svézt jako česká i světová špička. 

Stadion Horní Mísečky

 

Hraběnka

Všesportovní areál Hraběnka

Jilemnice

Moderní areál pro zkušené i začínající běžkaře, ale také pro sportovce na všech úrovních výkonnosti. Využijte 2,7 km dlouhou osvětlenou dráhu. Součástí areálu je i biatlonová střelnice s 20ti střeleckými stavy a zázemím. Celkem areál nabízí 20 km závodních tratí v délce téměř 20 km.

Hraběnka

Bílá stopa - ilustrační foto

Areál a závodní tratě Benecko

Součástí beneckého areálu jsou i závodní tratě. Parádní svezení na čerstvém vzduchu je tedy zajištěno. Skvěle upravené trasy vás zavedou až na Rovinka, odkud můžete pokračovat na Horní Mísečky. Stejně tak se můžete vydat na druhou stranu a udělat si příjemný zimní výlet k rozhledně Žalý

Tratě Benecko

Aldrov Vítkovice

Areál Vítkovice

Vítkovice v Krkonoších, Roudnice

Upravené okruhy se nacházejí u horní stanice Prezidentského expressu na Aldrově. Vyberete si z celkem 4 různě dlouhých a náročných okruhů, s napojením na Rezek a potažmo i Krkonošskou magistrálu. Děti určitě nalákáte na Šmoulí kolečko. A kdo si troufne na Vítkovickou pětadvacítku?

Tratě Vítkovice

Šachty Vysoké nad Jizerou

Areál Šachty

Vysoké nad Jizerou

V okolí skiareálu Šachty naleznete přehledně značené okruhy v délce od 1 do 10 km. Pro maximální komfort je vám k dispozici také převlékárna a zázemí pro přípravu lyží.

Šachty

U Čápa

Areál U Čápa

Příchovice, Kořenov

Denně upravované kolečko vede od Majáku Járy Cimrmana místy, kudy se v létě děti procházejí Lesoparkem. Je dlouhé 1,5 km a osvětlené od 16:30 do 21:00. Na upravované i přírodní trasy v okolí areálu navazují další kořenovské bílé stopy, například trasa Okolo hvězdy

Skiareál U Čápa

Aktuální stav běžkařských tras

Sněhové podmínky se na horách mohou měnit velmi rychle. Proto si vždy před výletem ověřte aktuální upravenost vámi vybrané trasy. 

Přesné informace přináší portál bilestopy.cz, přenášeny jsou i na mapy.cz. 

Další články

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC
Čekání je u konce! První sjezdovky v Česku jsou připraveny jako každý rok v Krkonoších. Program na víkend je tedy jasný - lyžovačka pro radost a jedna z krkonošských adventních akcí pro navození vánoční atmosféry. Kde jinde se naladit na zimní notu, než u nás na horách.
Advent a vánoční svátky v Krkonoších
Světýlka přikrytá sněhovou peřinkou tlumeně září do tmy, sníh křupe pod nohama, svěží horský vzduch ovoněný jehličím pročistí vaši mysl. Takový je předvánoční čas v Krkonoších.
Perličky z Poniklé
Vánoční dárky k radosti i užitku, jejichž koupí podpoříte místní a spolu s nimi darujete i kousek krkonošské tradice… To jsou regionální produkty, snoubící lásku a úctu k řemeslu i horám.