Studenec
Share

Malebná místa pod horami

Krkonoše tvoří 59 měst a obcí. Možná, že některými z nich jste prozatím vždy jen projížděli, netušíc, jaké poklady schovávají. Pojďme to změnit!

Zvolte za cíl cestu mírně zvlněnou podkrkonošskou krajinu plnou luk, polí a lesů

Krkonoše vás budou celou cestu doprovázet na obzoru. Brzy se na jejich hřebeny jistě zase vrátíte. A až se z vrcholků rozhlédnete do kraje pod vámi, bude vám už mnohem známější.   

Podhůřím pěšky

Lesopark Košťálov

Obec Košťálov leží v podhůří Krkonoš, v údolí říčky Olešky. Přímo v srdci obce objevíte Lesopark, který zve k poklidné procházce a dobití energie. Vydejte se po cestičkách, nepravidelně vpletených mezi kmeny stromů a prozkoumejte všechny herní prvky a naučné tabule. 

Více o Lesoparku

Z Mladých Buků na kvetoucí Slunečnou stráň

Vydejte se po prastaré trase, kterou kdysi využívali věřící k cestě na faru. O nedělích mířili z dnes již neexistujících osad Sklenářovice a Bystřice do Mladých Buků, do kostela sv. Kateřiny, který sloužil i jim. V opačném směru poté proudili výletníci do Antonínova údolí, mezi pole, louky a do krásných bukových lesů. 

Chci objevit Sklenářovice a Slunečnou stráň
 

Za nadpozemským zhoupnutím na Houpačku z hor v Horní Kalné

Klidné, možná na první pohled obyčejné místo, které byste si za cíl výletu nejspíš nezvolili. Krásný, zdravý strom a na něm zavěšená houpačka. Krajina kolem najednou získává jinou perspektivu. Zhoupnete se a připomenete si prostou dětskou radost. A vidíte ten výhled na Krkonoše? A to je přesně princip projektu Houpačky z hor. Doporučujeme vám třeba Houpačku u kříže mezi lány v Horní Kalné. 

Kudy k houpačce

Za sousedskou atmosférou a výhledy do vesnice roku

Již dvakrát získal Studenec titul Vesnice roku Libereckého kraje. Tato podhorská obec byla také oceněna za péči o zeleň a životní prostředí. A nejen proto vás sem zveme na procházku. Zkuste třeba najít Vyhlídkové lavičky! Místní skautský oddíl jich 10 vyrobil a rozmístil na hezkých výhledových místech. Doporučujeme třeba ty na vrcholu Stráž. Dojdete k nim po červené trase od studenecké školy. Pokud potřebujete pro výlet konkrétnější cíl, nebo hledáte program na odpoledne s dětmi, zkuste quest

Více o lavičkách 

Více o questu
 

Podhůřím na kole

Z Martinic do Branné a zase zpět

Pohodový výlet příjemnou krajinou podkrkonošských obcí, podél rybníků, skrz lesy i významným památkám a zajímavým místům na dosah. Trasa vás provede kolem martinických rybníků, hornobrannského zámku i nového Muzea lyžování v Dolní Branné. 

Více o trase

Z Vrchlabí do Lánova a přes Kunčice zpět

Příjemnou trasou vás bude skoro celou dobu provázet Černá hora. Vychutnáte si ji z několika úhlů, chvíli ji necháte za zády, abyste se k ní v závěru výletu zase vrátili. Nečeká vás žádné velké převýšení, ale do pedálů si šlápnete slušně. 

Více o trase

Ze Žacléře přes Polsko na Pomezní boudy

Hledáte trasu, na které otestujete svou fyzickou zdatnost, našlapete dálkové i výškové kilometry a je vhodná i pro silniční kolo? Nechte si poradit od starosty města Žacléře, pana Aleše Vaníčka. Žacléřsko je totiž pro cyklotoulky jako stvořené.

Více o trase

Další články

Něžné bílé kvítky bledulí a sněženek jsou znamením, že zima je na ústupu a vládu nad krajinou si brzy převezme jaro. Na hřebenech bílý sníh, v podhůří bílé koberce bledulí. I to jsou jarní Krkonoše.
Víte, že v Krkonoších je bezkonkurenčně nejvíc vodopádů ze všech českých pohoří? Nebo že tu najdete ten nejvyšší i nejvodnatější? Poznejte je!
Zima v Krkonoších je kouzelná a sněhobílé hřebeny lákají k výletům. Aby všechny vaše túry měly šťastný konec, je třeba zachovat zdravý rozum a nenechat se naivně okouzlit zdáním bílé romantiky.