Inspirujte se

11 článků.
Ochrana KRNAP
Udělejme vše proto, aby Krkonošský národní park zůstal zachován příštím generacím. Jak konkrétně se chovat, aby zdejší příroda a její obyvatelé zůstali nedotčeni? Pojďme si před letními prázdninami připomenout pár základních pravidel.
Malý Šišák
Objevte cesty s přívlastkem, dálkové trasy i kratší krkonošské stezky. Poznejte skutečné Krkonoše, buďte jako poutník součástí krajiny, jejíž výjimečnost přesahuje hranice naší země.
Sněžka
Pouť krkonošská zásadně ovlivnila Máchovo další dílo. Romantická a zároveň drsná krajina hor mu byla inspirací. Vydejte se v jeho stopách a nechte se i vy unést májovou krkonošskou přírodou.
Houpačka Vysoké nad Jizerou
Podlehněte kouzlu korun stromů! Potěšte se bezstarostným houpáním na jedinečných, ručně vyráběných, a v různých místech na stromech zavěšených houpačkách.
Jaro v Dolní Kalné
Objevte spolu s námi podhorské cesty a cestičky, na kterých si užijete klid, bublání potůčků a šumění lesa. Kontrasty, které kouzlí jarní příroda na horách, nabízejí zase úplně jiné výhledy na jejich hřebeny.
Lávka přes Rennerův potok
Projděte se přes úžlabí, strouhy, potoky a řeky po "studentských" lávkách. Jsou navrženy prakticky a funkčně, ale zároveň netradičně a zajímavě.
Výhled od sochy sv. Josefa
Sluníčko probarvilo krkonošskou krajinu podzimem a máme tady jako v pohádce. Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější výhledy na podzimní hory i údolí, užijte si je.
Kapitán Hejkal
Co si do přírody přinesu, to si také odnesu! Tento jednoduchý rozkaz vydal kapitán Hejkal, aby zabránil populační expanzi odpadkoušů nejen v krkonošské přírodě.
Malý Labský vodopád
Víte, že v Krkonoších je bezkonkurenčně nejvíc vodopádů ze všech českých pohoří? Nebo že tu najdete ten nejvyšší i nejvodnatější? Poznejte je!