Inspirujte se

13 článků
Hory se po letních prázdninách vylidní a nadechnou. Podzim je tak ideální doba na výlety do všech jejich barevných koutů.
Podzim již vládne pevnou rukou na hřebenech i pod nimi. Teple se oblečte a na víkend či ve dnech volna utečte do náruče barevné přírody, kterou nikde jinde na světě neuvidíte.
Než padnou mlhy, vydejte se objevit výhledy do poklidné krajiny. Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější.
Udělejme vše proto, aby Krkonošský národní park zůstal zachován příštím generacím. Jak konkrétně se chovat, aby zdejší příroda a její obyvatelé zůstali nedotčeni? Pojďme si před letními prázdninami připomenout pár základních pravidel.
Poznejte skutečné Krkonoše, buďte jako poutník součástí krajiny, jejíž výjimečnost přesahuje hranice naší země.
Pouť krkonošská zásadně ovlivnila Máchovo další dílo. Romantická a zároveň drsná krajina hor mu byla inspirací. Vydejte se v jeho stopách a nechte se i vy unést májovou krkonošskou přírodou.
Podlehněte kouzlu korun stromů! Potěšte se bezstarostným houpáním na jedinečných, ručně vyráběných, a v různých místech na stromech zavěšených houpačkách.
Objevte spolu s námi podhorské cesty a cestičky, na kterých si užijete klid, bublání potůčků a šumění lesa. Kontrasty, které kouzlí jarní příroda na horách, nabízejí zase úplně jiné výhledy na jejich hřebeny.
Projděte se přes úžlabí, strouhy, potoky a řeky po "studentských" lávkách. Jsou navrženy prakticky a funkčně, ale zároveň netradičně a zajímavě.