U Pančavy
Share

Poznejte Krkonoše na pěších túrách, kratších výletech i vícedenních pochodech

Máte-li pořádné boty a dostatek odhodlání dostat se v nich na místa, která vás naplní radostí, pak jsou pro vás Krkonoše skvělou volbou! 

Jsou protkané pěšími stezkami, které se jednou linou poklidně údolím, jindy šplhají hrdě vzhůru až zmizí za horizontem, občas se kroutí jako meandry Labe, aby se napřímily ke zdolání vrcholu. Vyberete z kratších stezek i dálkových tras. Putujte po hřebenech i podhůřím. 

Navštivte nejslavnější místa i ta, která jsou mnohým dosud skryta

Nejkrásnější pěší túry v Krkonoších

Jste v Krkonoších poprvé a váháte, kam vyrazit? Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější trasy, naplánovali je a servírujeme k výběru. Trasy vedou po ikonických místech, která znáte z fotek a toužíte zakusit na vlastní pohorky. Pramen Labe, Sněžné jámy, krkonošské vodopády, kameny i boudy... to vše na nich potkáte. 

TOP výlety

Výlety po neznámých Krkonoších

Nebo už jste v Krkonoších párkrát byli a rádi byste objevili zase nová místa a jiné trasy? Takové výlety pro vás sestavili naši kamarádi, kteří jsou na horských cestách skoro stejně doma, jako Krakonoš. Pojďte na výlet do míst, kde občas nepotkáte ani živáčka, kde budete mít hory jen pro sebe. Poznejte je opravdové a klidné. I vy si tak po návratu do údolí jistě budete připadat. 

Do neznámých Krkonoš

Přechod Krkonoš od boudy k boudě

Krkonoše nabízejí útočiště každému, kdo umí ocenit drsnou krásu a klid přírody a vnímat ji i jinak než jen očima. Takové poutníky zveme k přechodu Krkonoš. Jak na to? Existuje více možností. Vydejte se z Harrachova do Žacléře, nebo opačným směrem. Pojměte přechod jako třídenní výlet nebo týdenní dovolenou. Můžete sledovat hraniční kameny přímo po hřebeni anebo si užít atmosféru malebných údolí znějících zurčením bystřin a vodopádů.

Zásadní rada zní - nespěchejte! Využijte pohostinství horských bud a dopřejte si nerušené dny i noci na krkonošských hřebenech. 

Jak přejít Krkonoše

Kdy a kudy na Sněžku

Kdo by nechtěl alespoň jednou v životě zdolat vrchol nejvyšší české hory a shlédnout do krajiny pod sebou z výšky 1603 metrů? Rozhodně se o tento zážitek nenechte ochudit, ale volte vedlejší sezonu a ideálně všední dny. Během července a srpna je mnohem krásnější hledět na Sněžku z dáli a uchovat si ji v představách klidnou a důstojnou. 

Jste na horách mimo červenec a srpen? Nebo vás davy na vrcholu neodradí? Pak jsme pro vás připravili čtyři trasy, po kterých můžete na Sněžku vyšplhat. 

Kudy na Sněžku 

Cesta česko-polského přátelství

Nádherné výhledy do Čech i Polska, nejvyšší hřebenové partie Krkonoš a jedinečná místa - tak lze shrnout, co vše nabízí cesta česko - polského přátelství. Tato hřebenová červeně značená turistická magistrála protíná v délce 28 kilometrů Krkonoše od Tvarožníku až po Pomezní Boudy. Kopíruje česko - polskou hranici, v některých místech ji ale také překračuje. Napojit se na trasu můžete z mnoha míst, projít ji celou, nebo jenom část. 

To chci zkusit

Krkonošská pivní stezka

Propojuje po horských trasách pět krkonošských minipivovarů. Užijte si jedinečnou kombinaci aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku. Jen vy, parta kamarádů, batoh na zádech, horské cesty pod nohama a daleké výhledy před očima. A v cíli čeká jeden z krkonošských pivních speciálů v oroseném půllitru. 

Zdolejte jedinou vysokohorskou pivní stezku v Evropě!

To chci zažít

Malebná místa pod horami

Projíždíte jimi na vaší cestě do hor a shlížíte na ně z krkonošských hřebenů. Podhorské obce pulsují kulturou a tradicemi, nebo naopak poklidně sedí v krajině, která se vlní o trochu méně, ale voní, kvete a zve k procházce. Uchovávají krkonošské hodnoty, architekturu i původní řemesla.

Podhůří je životodárným podhoubím, ze kterého vyrůstají horské masivy, a společně tvoří jeden dokonalý celek. 

Jedu do podhůří

Bucharova cesta

Užitečné informace na cestu

Krkonoše jsou jediné české hory s vysokohorským rázem. Klima na jejich hřebenech má vzhledem k tak vysoké nadmořské výšce svá specifika a rizika. Než vyrazíte na túru, je proto dobré se s nimi seznámit a především – dobře se na ně připravit.

Připomeňte si základní pravidla bezpečného pohybu, vybavení na túru i pravidla chování v národním parku.

Jak být připraven

Využijte lanové dráhy v Krkonoších i od jara do podzimu. Vyvezou pěší turisty, cykloturisty s koly i maminky s kočárky v pravidelných intervalech na hřebeny hor.

Vybrat lanovku

Krkonošské cyklobusy svezou pěší i cyklisty s koly. Devět linek vás doveze i na místa, kam se jinak běžným spojem nedostanete. Jezdí od konce května do konce září. 

Jízdní řády

Počasí se v Krkonoších mění z minuty na minutu, mraky běží rychle a silný horský vítr umí pořádně zavířit i s jinak spolehlivou předpovědí. Než vyrazíte na výlet, podívejte se na webkamery, ať máte představu, jak to na hřebenech vypadá.

I když je to dole na tílko, nahoře může panovat úplně jiné klima a bundu budete vytahovat hned, jak vystoupíte z lanovky. Nenechte se zaskočit!

Webkamery

Bližší informace:

Alena Cejnarová, manažer marketingu pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136

Opravdové Krkonoše - ryzí příroda, skutečné zážitky