Cesta česko-polského přátelství
Mapa
Share

Cesta česko-polského přátelství

Po krkonošských hřebenech

Nádherné výhledy do Čech i Polska, nejvyšší hřebenové partie Krkonoš a jedinečná místa - tak lze shrnout, co vše nabízí Cesta česko - polského přátelství. 

Tato hřebenová červeně značená turistická magistrála protíná v délce 28 kilometrů Krkonoše od Tvarožníku až po Pomezní Boudy. Kopíruje česko - polskou hranici, v některých místech ji ale také překračuje. Napojit se na trasu můžete z mnoha míst, pokud ji nechcete projít celou. Snadno se na ni dostanete například ze Špindlerova Mlýna, díky pravidelné autobusové lince na Špindlerovu Boudu. 

Chcete-li zdolat celou trasu od západu k východu, začněte u Vosecké boudy. Dostanete se k ní z Rokytnice nebo Harrachova. V opačném směru od východu k západu začněte na Pomezních Boudách. 

Hřebenová trasa je na jednodenní výlet poměrně dlouhá a náročná. Její zdolání si můžete libovolně rozdělit s přespáním na některé z horských bud. Nebo vybrat jeden z úseků a napojit se na trasu z několika míst Krkonoš.

Průběh trasy

Vosecká bouda - Svinské kameny - Česká budka - Vysoká Pláň - Sněžné jámy - Černé sedlo - Mužské kameny - Dívčí kameny - Petrovy boudy - Špindlerovka - Pod Malým Šišákem - Polední kámen - Obří sedlo - Sněžka - Jelenka - Pomezní Boudy

Kde přenocovat

Vosecká bouda - Labská bouda - Petrova bouda - Erlebachova a Josefova bouda - Špindlerova bouda - Turistická chata Jelenka - Pivovar Trautenberk a Chata Hradečanka, Pomezní Boudy

Via Czechia a Stezka Českem

Pokud je vám přechod Krkonoš málo a chcete poznat větší část naší země, můžete pokračovat dál severní stezkou a přejít celé Česko. Inspirací vám mohou být Stezky Via Czechia, které představují nejdelší a nejodvážněji vedené dálkové trasy v České republice. Jsou vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo zimní turistiku na lyžích.

Veškeré potřebné informace k tomu, abyste mohli vyrazit, najdete také na StezkaČeskem.cz. Etapy a jejich kilometráž, natrasované mapy, tipy, jak začít, tipy na přespání, a další užitečné informace se vám jistě na vašich cestách budou hodit.

Informace

GPX soubor
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.

Výletní cíle a trasy v okolí

Další výletní cíle nebyly nalezeny.