Cesta česko-polského přátelství
Mapa
Share

Cesta česko-polského přátelství

Po krkonošských hřebenech

Nádherné výhledy do Čech i Polska, nejvyšší hřebenové partie Krkonoš a jedinečná místa - tak lze shrnout, co vše nabízí Cesta česko - polského přátelství. 

Tato hřebenová červeně značená turistická magistrála protíná v délce 28 kilometrů Krkonoše od Tvarožníku až po Pomezní Boudy. Kopíruje česko - polskou hranici, v některých místech ji ale také překračuje. Napojit se na trasu můžete z mnoha míst, pokud ji nechcete projít celou. Snadno se na ni dostanete například ze Špindlerova Mlýna, díky pravidelné autobusové lince na Špindlerovu Boudu. 

Chcete-li zdolat celou trasu od západu k východu, začněte u Vosecké boudy. Dostanete se k ní z Rokytnice nebo Harrachova. V opačném směru od východu k západu začněte na Pomezních Boudách. 

Pokud je vám přechod Krkonoš málo a chcete poznat větší část naší země, můžete pokračovat dál severní stezkou a přejít celé Česko. Inspirací vám mohou být Stezky Via Czechia, které představují nejdelší a nejodvážněji vedené dálkové trasy v České republice. Jsou vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo zimní turistiku na lyžích. Veškeré potřebné informace k tomu, abyste mohli vyrazit, najdete také na StezkaČeskem.cz. Etapy a jejich kilometráž, natrasované mapy, tipy, jak začít, tipy na přespání, a další užitečné informace se vám jistě na vašich cestách budou hodit.

Informace

GPX soubor

Výletní cíle a trasy v okolí

Další výletní cíle nebyly nalezeny.