Sněžka
Mapa
Share

Sněžka

Pec pod Sněžkou

Nejimpozantnější hora na sever od Alp a východ od Karpat. To je nejvyšší hora České republiky, měřící 1603 metrů. V Česku, kde nejsou velehory, jde o jediný vrchol, jenž se se svým profilem velehorám přibližuje.

Sněžka je krásná, tvarovaná ledovci. Zatímco jiné české, moravské a slezské vrcholy jsou spíše zaoblené a přívětivé, Sněžka působí sebevědomě. Budí zdání nepřístupnosti. Kdo na ni vyjde po svých (nebo se dopraví lanovkou), ocení nerušený výhled na českou kotlinu i na širé polské roviny. V zimě se na výlet velmi dobře oblečte. Dominantní "ledová hora" se tyčí v drsných klimatických podmínkách.

Na jejím vrcholu je dokonce i Poštovna, která se může se pochlubit historií, jež spadá do 2. poloviny 19. století, kdy byla založena. Od roku 1949 do roku 2012 na Sněžku jezdila sedačková lanovka z Pece po Sněžkou. Po téměř dvouleté rekonstrukci byla koncem roku 2013 nahrazena novou, moderní kabinkovou lanovkou. Ta vás vyveze z Pece až na vrchol Sněžky.

Sněžka nebo Václavák?

V poslední době je v médiích často zmiňováno velké množství turistů směřujících na vrchol, fronty na lanovku a složitá dopravní situace v Peci pod Sněžkou. V letní sezoně a především o víkendech zde opravdu bývá často trochu přelidněno. Doporučujeme proto návštěvu královny českých hor naplánovat na jaro či podzim ideálně ve všední dny. Přivstaňte si, vyplatí se to!

Koruna hor

Zdoláváte rádi české vrcholy, nejen ty krkonošské? Fascinují vás kopce a kopečky rozličných tvarů a výšek, rádi stoupáte za výhledy do široširé krajiny? Pak vám můžeme doporučit klub Koruna hor. V rámci vydané publikace či na webových stránkách najdete seznam 81 vrcholů nacházejících se na území tří ze čtyř geomorfologických provincií České republiky. Naplánujte výlety a získejte kromě skvělých zážitků také krásné odznaky. 

 

Informace

Adresa
Pec pod Sněžkou
GPS
50.7359658N, 15.7396608E
Krkonošská pivní stezka
Krkonošská pivní stezka

Užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku. Zdolejte jedinou vysokohorskou pivní stezku v České republice!