Sněžka
Mapa
Share

Sněžka

Kudy na Sněžku a čím je výjimečná

Nejimpozantnější hora na sever od Alp a východ od Karpat. To je nejvyšší hora České republiky - Sněžka, měřící 1603 metrů. V Česku, kde nejsou velehory, jde o jediný vrchol, jenž se se svým profilem velehorám přibližuje.

Sněžka je vrchol arkto-alpínské tundry tvarovaný ledovcem

Sněžka je broušená ledovcem do tvaru trojbokého jehlanu. Zatímco jiné české, moravské a slezské vrcholy jsou spíše zaoblené a přívětivé, Sněžka působí sebevědomě. Budí zdání nepřístupnosti. Kdo na ni vyjde po svých (nebo se dopraví lanovkou), ocení nerušený výhled na českou kotlinu i na širé polské roviny. V zimě se na výlet velmi dobře oblečte. Dominantní "ledová hora" se tyčí v drsných klimatických podmínkách.

Kudy na Sněžku

Na Sněžku můžete po svých z mnoha směrů. Zvolte trasu podle náročnosti, či převýšení, které vám vyhovuje. Využít můžete samozřejmě také kabinkovou lanovku.

Výlety na Sněžku jsme pro vás připravili a zanesli do mapy, stačí si vybrat.

Kudy na Sněžku

Na Sněžku s dětmi 

Vyrazte ráno, nejlépe ve všední den

V poslední době je v médiích často zmiňováno velké množství turistů směřujících na vrchol, fronty na lanovku a složitá dopravní situace v Peci pod Sněžkou. V letní sezoně a především o víkendech zde opravdu bývá často trochu přelidněno. Doporučujeme proto návštěvu královny českých hor naplánovat na jaro či podzim ideálně ve všední dny. Přivstaňte si, vyplatí se to!

Koruna hor

Zdoláváte rádi české vrcholy, nejen ty krkonošské? Fascinují vás kopce a kopečky rozličných tvarů a výšek, rádi stoupáte za výhledy do široširé krajiny? Pak vám můžeme doporučit klub Koruna hor. V rámci vydané publikace či na webových stránkách najdete seznam 81 vrcholů nacházejících se na území tří ze čtyř geomorfologických provincií České republiky. Naplánujte výlety a získejte kromě skvělých zážitků také krásné odznaky. 

 

Informace

Adresa
Pec pod Sněžkou
GPS
50.7359658N, 15.7396608E
Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vydejte se z Harrachova do Žacléře anebo opačným směrem, na třídenní výlet nebo na celý týden. Užijte si ryzí přírodu, hřejivou náruč horských bud a hvězdnou oblohu.