Cesta horských nosičů
Mapa
Share

Cesta horských nosičů

Velká Úpa

Jaké to bylo být horských nosičem? Zvládli byste to také? Pojďte si to vyzkoušet! Na Cestě horských nosičů můžete vystoupat po obnovené původní trase, kudy sto let vynášeli nosiči náklady na Sněžku.

Cesta je vybavena informačními panely, odpočívadly včetně zvýšených podpěr pro položení krosny na zádech nosičů. Je možno si vybrat tři trasy, každá začíná v hospůdce Horských nosičů, která se nachází ve spodní stanici lanovky Portášky ve Velké Úpě. Zde si můžete zapůjčit dřevěné krosny, upevnit si na ně své ruksaky nebo náklad a vystoupat po téměř sedmikilometrové trase na vrchol Sněžky. Dostanete plánek trasy a veškeré informace k samotnému výstupu. Celá trasa je značena, jsou na ní dobová odpočívadla s popsanou historií tohoto řemesla.

Vyberte si jednu ze tří tras

  • Trasa A: Výstup na Portášky (1 060 m), dále směr bouda Jana a chata Borůvka. Při sestupu do údolí se můžete rozhlédnout ze staré dobové vyhlídky na celé údolí Velké Úpy, kde trasa A končí.
  • Trasa B: Značenou cestou přes Portášky na Růžovou horu (1 354 m), na Boudě Růžohorky je sbírka čarodějnic, nedaleká horská farma nabízí speciality domácí výroby.
  • Trasa C: Z trasy B pokračujete pěšky z Růžové hory na vrchol Sněžky (1 603 m), do cíle trasy horských nosičů.

Informace

GPX soubor
formát gpx (64.29 KB)
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.