Krkonošská pivní stezka
Share

Krkonošská pivní stezka

Zdolejte jedinou vysokohorskou pivní stezku v České republice

Pro sezonu 2023 se pivní stezka již uzavřela

Zveme vás na jedinečný sportovně - gastronomický zážitek! Nejhezčí partie Krkonoš a výborné pivo k tomu - to jsou lákadla našich nejvyšších hor, kde se opět otevírá Krkonošská pivní stezka. Ideální program na víkend s partou a přáteli! Vše je pro vás připraveno a naplánováno, stačí vyrazit a bavit se! 

Vzhledem k tomu, že všechna piva jsou vyrobena s vazbou na region, je Krkonošská pivní stezka zcela právem certifikována jako Krkonošský originální zážitek

Informace

Krkonošská pivní stezka

Vyberte si ze dvou tras

Doporučujeme rozložit zdolání stezky na dva dny. Budete tak mít dost času zastavit se na každém z míst, vychutnat výhledy i zlatavý mok. 

Jsou pro vás připraveny dvě různé trasy, nebo si můžete vymyslet trasu vlastní.

Sbírejte razítka a získejte odměny

Určitě se nenecháte dlouho přemlouvat a rádi ochutnáte všechna piva, jedině tak totiž můžete vybrat to, které je vašemu srdci nejbližší. A navíc se účastnit soutěže o super ceny. 

Pravidla 

  • Krkonošská pivní stezka se otevírá 1. 6. a uzavírá 1. 10. 2023.
  • Vytiskněte si nebo vyzvedněte v některém z informačních center v Krkonoších leták Krkonošské pivní stezky. 
  • Vydejte se na cestu podle jedné z doporučených tras
  • Navštivte postupně všechny zapojené minipivovary. Za každé vypité pivo dostanete od obsluhy do letáčku razítko
  • Za 5 piv (1 z každého minipivovaru) získáte otvírák pivní stezky, a navíc budete zařazeni do slosování o hodnotné ceny – 4x dvoudenní pobyt pro 2 osoby na krkonošských hotelech, 5x velký sud piva a další ceny. 
  • Za 25 piv (5 z každého minipivovaru) si navíc odnesete originální tričko Krkonošské pivní stezky. 

Leták na sbírání razítek

Zapojené pivovary

Při zdolávání stezky budete moci ochutnat unikátní piva z malých lokálních pivovarů. Každé s puncem originality a vlastním příběhem. Třeba vám ho povypráví sám sládek, většinu pivovarů totiž můžete navštívit v rámci komentované exkurze a podívat se mu pod ruce.

Horský hotel Friesovy boudy

Pivo Fries vaříme z českého sladu a chmele a zakládáme si na kvalitě pramenité vody, jejíž zdroj vyvěrá na Friesových boudách. Tato voda, ze které vaří náš domácí minipivovar, dává výrobku nezaměnitelnou chuť a barvu.

Fries

 

Pivovar Trautenberk

Pivovar Trautenberk patří do nejmladších přírůstků v rodině krkonošských minipivovarů. Vybudovali ho v obci Malá Úpa, čísle popisném 87, v prostorách bývalé Tippeltovy boudy, později známé jako hotel Družba. Vaří pivo bez pasterizace a filtrování, osvěžující, řízné a hořké tak akorát.

Trautenberk

 

Pecký pivovar

Pochutnejte si na jejich pivečku v krásném prostředí Krkonoš. Nabízí celkem čtyři druhy piva Sněžka rozličných stupňů i chutí. Postup výroby piva je velmi precizní. Především dbají na čistotu při vaření, správnou teplotu, kvalitu ingrediencí, délku kvašení i kvalitu stáčení piva. 

Sněžka

Pivovar Hendrych Vrchlabí

Příběh tohoto pivovaru začal podobně - snem o rodinné firmě, která dělá skvělé české produkty. Myšlenky a plány se rodily postupně. V roce 2012 dokončili nezbytné přípravy a v září uvedli pivo na trh. Od té doby jdou za kvalitou - plným, hořkým a osobitým pivem. Pivo ochutnáte na Friesových boudách.

Hendrych

Pivovarská bašta Vrchlabí

Základem výroby místního piva Medvěd je klasický 12° Světlý ležák českého tipu, vařený klasickým rmutovacím postupem na tři rmuty, díky kterému české pivo plzeňského tipu získalo svůj světový věhlas a stalo se světovým unikátem. Jeho intenzivní a zároveň jemnou hořkost mu dává Žatecký poloraný červeňák, klasická česká odrůda chmelu.

Medvěd

Krkonošská pivní stezka