Krkonošská pivní stezka
Share

Krkonošská pivní stezka

Jedinečný sportovně gastronomický zážitek v Krkonoších

27. května - 2. října 2022

Zveme vás na jedinečný sportovně - gastronomický zážitek! Nejhezčí partie Krkonoš a výborné pivo k tomu - to jsou lákadla našich nejvyšších hor, kde se opět otevírá Krkonošská pivní stezka. Ideální program na víkend s partou a přáteli! Vše je pro vás připraveno a naplánováno, stačí vyrazit a bavit se! 

 

Informace

Krkonošská pivní stezka

Vyberte si ze dvou tras

Doporučujeme rozložit zdolání stezky na dva dny. Budete tak mít dost času zastavit se na každém z míst, vychutnat výhledy i zlatavý mok. 

Jsou pro vás připraveny dvě různé trasy, nebo si můžete vymyslet trasu vlastní.

Sbírejte razítka a získejte odměny

Určitě se nenecháte dlouho přemlouvat a rádi ochutnáte všechna piva, jedině tak totiž můžete vybrat to, které je vašemu srdci nejbližší. A navíc se účastnit soutěže o super ceny. 

Když se vám podaří pivo všude vypít, dostanete razítko a za všech pět razítek pak v cílovém pivovaru otvírák jako malý dárek. A pokud to zvládnete (v průběhu léta, o víkendu, nebo třeba i v jednom dnu), budete zařazeni do slosování o hodnotné ceny. V letáku kde máte všechna razítka, zanecháte i své jméno a emailovou, nebo poštovní adresu. A losování vás nemine!

Leták na sbírání razítek

Zapojené pivovary

Při zdolávání stezky budete moci ochutnat unikátní piva z malých lokálních pivovarů. Každé s puncem originality a vlastním příběhem. Třeba vám ho povypráví sám sládek, většinu pivovarů totiž můžete navštívit v rámci komentované exkurze a podívat se mu pod ruce.

Pivo Fries

Horský hotel Friesovy boudy

Pivo Fries vaříme z českého sladu a chmele a zakládáme si na kvalitě pramenité vody, jejíž zdroj vyvěrá na Friesových boudách. Tato voda, ze které vaří náš domácí minipivovar, dává výrobku nezaměnitelnou chuť a barvu.

Fries

 

Pivovar Trautenberk

Pivovar Trautenberk

Pivovar Trautenberk patří do nejmladších přírůstků v rodině krkonošských minipivovarů. Vybudovali ho v obci Malá Úpa, čísle popisném 87, v prostorách bývalé Tippeltovy boudy, později známé jako hotel Družba. Vaří pivo bez pasterizace a filtrování, osvěžující, řízné a hořké tak akorát.

Trautenberk

 

Pecký pivovar

Pecký pivovar

Pochutnejte si na jejich pivečku v krásném prostředí Krkonoš. Nabízí celkem čtyři druhy piva Sněžka rozličných stupňů i chutí. Postup výroby piva je velmi precizní. Především dbají na čistotu při vaření, správnou teplotu, kvalitu ingrediencí, délku kvašení i kvalitu stáčení piva. 

Sněžka

Pivovar Hendrych

Pivovar Hendrych Vrchlabí

Příběh tohoto pivovaru začal podobně - snem o rodinné firmě, která dělá skvělé české produkty. Myšlenky a plány se rodily postupně. V roce 2012 dokončili nezbytné přípravy a v září uvedli pivo na trh. Od té doby jdou za kvalitou - plným, hořkým a osobitým pivem. Pivo ochutnáte na Friesových boudách.

Hendrych

Pivovarská bašta

Pivovarská bašta Vrchlabí

Základem výroby místního piva Medvěd je klasický 12° Světlý ležák českého tipu, vařený klasickým rmutovacím postupem na tři rmuty, díky kterému české pivo plzeňského tipu získalo svůj světový věhlas a stalo se světovým unikátem. Jeho intenzivní a zároveň jemnou hořkost mu dává Žatecký poloraný červeňák, klasická česká odrůda chmelu.

Medvěd

Krkonošská pivní stezka