Krkonošské cyklobusy
Share

Krkonošské cyklobusy

Provoz pro sezónu 2023 ukončen

Krkonošské cyklobusy jsou turistické autobusové linky, které pomáhají cyklistům a pěším turistům s dopravou po Krkonoších a Podkrkonoší.

Letos je tomu již 20 let!

Naplánujte si výlety po zajímavých místech našich nejvyšších hor, aniž byste si dělali starosti s převýšením! Rádi dupnete do pedálů a kopce vám nedělají problém? Chcete překonat vlastní limity? Sjeďte cyklobusem do podhůří a zpátky se vraťte v sedle kola!

Krkonošský cyklobus

Devět linek křižuje Krkonoše od západu po východ

Provoz

Autobusy jsou každoročně v provozu od června do září. Letos konkrétně od 27. května - 1. října. V červnu jezdí každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně, v září ve čtvrtek, sobotu, neděli a svátek - pozor, kromě linky z Jilemnice na Zlaté návrší, která jezdí v září pouze o víkendu. 

Elektrokola vám cyklobus přepraví také, je však třeba chránit baterii. Proto ji, prosíme, před nástupem z kola sundejte. 

Kompletní jízdní řád

Linka 1: Harrachov - Pomezní Boudy

Páteřní linka propojující celé pohoří. Je to jediná existující autobusová linka, která vás dopraví z jedné strany Krkonoš na druhou. Vede přes Rokytnici nad Jizerou, Jilemnici, Vrchlabí, Janské Lázně, Svobodu nad Úpou a Pec pod Sněžkou. 

Cyklobus uveze 20 kol. 

Jízdní řád

Linka 2: Martinice - Jilemnice - Horní Mísečky

Míříte - li do Krkonoš vlakem, přímo u nádraží v Martinicích můžete nastoupit na autobus, který vás přes Jilemnici vyveze až na Zlaté návrší a umožní pokračovat dál na vrcholky, třeba až k Labské boudě a prameni Labe. Autobus je tu pro turisty i rodiny s kočárky.

Linka v 9:05 z Martinic a v 18:00 z Horních Míseček sveze pouze pěší. Cyklobusy vyrážející z Jilemnice uvezou vždy 11 kol. 

Martinice - Horní Mísečky

Jilemnice - Horní Mísečky

Linka 3: Špindlerova bouda - Špindlerův Mlýn - Vrchlabí - Kuks - Hradec Králové

Z Hradce pohodlně a bez přestupu až na hřebeny Krkonoš! Cyklobus vás každou sobotu a neděli a o prázdninách i každý čtvrtek vyveze z Hradce až na Špindlerovu boudu. Nebo naopak, do podhůří, do Dvora či k baroknímu areálu Kuks, kde se můžete svézt po nenáročném úseku Labské cyklotrasy. Ve Vrchlabí je také možné přestoupit na další linky. 

Dále jezdí spoj na trasách: 

  • Vrchlabí - Špindlerova bouda: v 9:15 z Vrchlabí, 12:15 ze Špindlerovy boudy, 
  • Vrchlabí - Špindlerův Mlýn: v 8:01 z Vrchlabí, v 8:35 ze Špindlerova Mlýna, 
  • Špindlerova bouda - Špindlerův Mlýn: v 10:30 ze Špindlerovy boudy, v 11:00 ze Špindlerova Mlýna

Jízdní řád

Na Špindlerovu boudu jezdí v pravidelných intervalech také linka ze Špindlerova Mlýna. Přepraví pěší i rodiny s kočárky. 

Linka 4: Hradec Králové - Trutnov - Malá Úpa, Pomezní boudy

V sobotu a neděli máte možnost vypravit ze z Hradce Králové ranní linkou až do východních Krkonoš. Ještě před desátou hodinou jste v Peci nebo na Pomezních boudách a máte před sebou celý krásný den v sedle kola. Ve všední dny jede autobus pouze z Trutnova. 

Stejně tak se do Krkonoš i s vašimi jízdními koly pohodlně dopravíte z Náchoda, Úpice nebo Rtyně v Podkrkonoší. Projedete se po krkonošských hřebenech nebo krajinou pod Sněžkou a v odpoledních hodinách se cyklobusem můžete vrátit zase zpět. 

Oba autobusy uvezou 38 kol. 

Hradec Králové - Malá Úpa

Náchod - Malá Úpa

Linka 5: Harrachov - Rokytnice - Horní Mísečky

Pouze pro pěší

Autobus jezdí z Harrachova do Rokytnice a odtud přes Františkov a Rezek do Vítkovic v Krkonoších a na Horní Mísečky a pokračuje po krátké přestávce až na Zlaté návrší. Jedinečný spoj, který v běžném jízdním řádu nenajdete, umožní naplánovat zajímavé výlety po západních Krkonoších.  

Jízdní řád

Linka 6: Jilemnice - Benecko - Vrchlabí

Láká vás rozhledna Žalý, ale odrazuje dlouhé stoupání z Vrchlabí či Jilemnice? Využijte novou linku cyklobusu. Vyveze vás na Benecko, odkud můžete přes rozhlednu pokračovat na Rovinka, Mísečky či do Špindlerova Mlýna. 

Cyklobus uveze 11 kol. 

Jízdní řád

Linka 7: Horní Mísečky - Zlaté návrší

Pouze pro pěší

Pravidelné linky vyvezou pěší turisty k Vrbatově boudě na Zlaté návrší. Odtud už se můžete vydat všemi směry po krkonošských hřebenech. 

Jízdní řád

Linka 8: Vrchlabí - Strážné

Využijte novou linku z Vrchlabí a nechte se vyvézt na Strážné. Dál pak můžete v sedle kola pokračovat třeba na Špindl, Výrovku nebo do Dolního Dvora. Pozor - ne všechny spoje jsou na přepravu kol vybaveny. Kola svezou pouze spoje v 9:35 a 17:35 z Vrchlabí a v 10:02 a 18:02 ze Strážného. Autobus pobere maximálně 6 kol. 

Jízdní řád

Linka 9: Trutnov - Žacléř

Žacléřsko a Vraní hory jsou dost možná nejvýchodnější částí Krkonoš, ale nijak zapomenutou. Vaši pozornost si zaslouží především svým klidem, turistickou i cykloturistickou připraveností, množstvím příjemných terénních cyklotras a krásnými výhledy na Krkonoše. Nová linka jede z Trutnova přes Babí nebo Lampertice do Žacléře a vrací se zpět přes Bertnartice do Trutnova. Přepravuje max. 6 jízdních kol.

Jízdní řád

Cyklistika v Krkonoších

Další informace o cyklistice v Krkonoších

Doporučené výlety a dlouhé sjezdy

S plánováním výšlapu či sjezdu vám pomůžeme od začátku do konce. Podívejte se na zpracované doporučené výlety, nebo dlouhé sjezdy. Mnoho z nich počítá s využitím cyklobusu nebo některé z lanovek s letní provozem

Leták s tipy na výlety

Kompletní jízdní řád linek cyklobusů do kapsy, k tomu tipy na výlety, kontakty na informační centra i lanovky s letním provozem a přepravou kol. To je letošní leták Krkonošských cyklobusů, který si můžete stáhnout nebo vyzvednout v informačních centrech v Krkonoších. 

Stáhnout leták

Videa z tras

Váháte, kterou trasu zvolit? Neznáte krkonošský terén až tak dobře, nebo si chcete připomenout prima výlet? Podívejte se na videa, která jsme pro vás ze sedla kola natočili. Na našem youtube kanále jich najdete celkem 15.

Ze Špindlerovy boudy do Vrchlabí

Cyklovýlet za krkonošskými boudami