Aktuality

Novinky z Krkonošského národního parku, zajímavosti z Krkonoš, kulturní akce z Podkrkonoší, soutěže o hodnotné ceny, nové regionální výrobky, provoz lanovek nebo prohlídky památek s průvodcem. Tyto informace a mnohé další vám přináší Aktuality na našich webových stránkách krkonose.eu.

TOP akce v Krkonoších prosinec 2022
Na nejkrásnější svátky v roce se nejvíce těší ti nejmenší. Letošní adventní kalendář nemusí být pouze o čokoládě, protože je tolik možností jak sobě, dětem i rodině dopřát jeden z nejvýznamnějších rituálů v roce v podobě kulturních prožitků, výstav, tvořivých dílen a mít tak Vánoce na dosah.
Hrajeme o dárkový poukaz v hodnotě 3.333 Korun, který nám věnovala pohádková Erlebachova a Josefova bouda ve Špindlerově Mlýně.
Navštivte muzeum lyžování v Dolní Branné!
Do 10. prosince 2022 tady probíhá výstava "Branské betlémy".
Sjezdovka Anděl ve zkrácené délce bude na víkend otevřená.
Díky prvnímu sněhu, který napadl v minulých dnech a mrazivému počasí (až-10 stupňů Celsia), máme pro lyžaře dobrou zprávu. Na Černé hoře začíná sezóna už tuto sobotu.
Soutěžte s námi o pobyt pro 2 osoby na 2 noci v krásném hotelu Petski!
Trať Pojizerský Pacifik
Pro všechny patrioty, zvídavce, nadšence, historiky a šotouše vydává Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších svou první publikaci LOKÁLKA mapující historii dráhy Martinice v Krkonoších - Jilemnice - Rokytnice nad Jizerou.
Prvním rokem se v Krkonoších pod záštitou Českého centra pro architekturu a MAS Krkonoše uskutečnila regionální architektonická přehlídka. Jejím cílem je podnítit diskusi a zájem veřejnosti i samospráv o kvalitní a udržitelnou architekturu.
Dne 1.11.2022 se v Praze uskutečnila tisková konference AHS ČR a CzechTourism k příležitosti blížící se zimní sezóny 2022/23. V
S listopadem přichází také omezení provozu lanových drah. Většina z nich ukončila letní sezonu a prochází pravidelnou údržbou před tím, než se s prvním sněhem zase rozjede.