Pec pod Sněžkou
Mapa
Share

Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je díky pozici v srdci národního parku skvělým výchozím bodem pro objevování Krkonoš v jakékoli roční době. Na vrcholky hor dojdete pěšky, na kole nebo se pohodlně vyvezete lanovkou. Dospělí ocení množství sportovních aktivit wellness i gastronomii a děti se zabaví v Herní Krajině Pecka, na bobové dráze, v lanovém centru a jistě je potěší i herní prvky podél hlavních pěších cest. Na to všechno Vám jeden den opravdu nestačí.

Nejvyšší hora a největší lyžařský areál v České republice

Pro vyznavače aktivní dovolené nabízí Pec pod Sněžkou pestrou škálu možností, kterým v zimní sezoně dominuje největší lyžařský areál v ČR, v létě pak horská turistika.

Naši nejvyšší horu Sněžku, budete určitě znát. Vydejte se s námi dál. Třeba po Krkonošské pivní stezce za lokálními minipivovary, zapomenutými horskými cestami k nezapomenutelným místům nebo lanovkou až k rozhledně Hnědý Vrch a dalším výhledům. Pěší turistiku naši návštěvníci s oblibou kombinují také s výlety na elektrokolech a elektrokoloběžkách, které je možné zapůjčit přímo ve městě.

Díky rostoucímu množství služeb se Pec pod Sněžkou stává ideálním zázemím pro výlety do okolí. Pokud však počasí nepřeje výstupu do hor, nezoufejte. V centru města naleznete spoustu atrakcí pro děti a dospělé, širokou nabídku kvalitní gastronomie i uvolňujících wellness.

Z Velké Úpy k Herní krajině Pecka

Branou do Pece pod Sněžkou je Velká Úpa, kde se v blízkosti horní stanici lanovky Portášky nachází unikátní Herní krajina Pecka. Jedna z nejoblíbenějších dětských atrakcí v celých Krkonoších. Navštívit ji můžete zdarma, jen na vlastní dobrodružství a svézt se odsud na koloběžkách třeba až do Pece.

Užitečné odkazy

Informace

Region
Východní Krkonoše
Adresa
Pec pod Sněžkou 230
542 21 Pec pod Sněžkou
GPS
50.6934739N, 15.7333192E
Dnes
30. 5. 2024
fair_night
11.7 °C
teplota
1.2 m/s
vítr

Pec pod Sněžkou - jeden den nestačí

Výletní cíle v okolí