Herní krajina Pecka
Mapa
Share

Na herní krajinu Pecka a ke Krakonošově zpovědnici

Pec pod Sněžkou

Vyjeďte vstříc velkému rodinnému dobrodružství! Herní krajina Pecka na vrcholu lanové dráhy Velká Úpa – Portášovy boudy nabízí prostor k poznávání, hraní a zdolávání. Navštivte mraveniště nebo zaječí noru a poznejte krkonošskou krajinu z docela jiné perspektivy. Cestou zpět do Velké Úpy se projděte po zábavných zastaveních až ke Krakonošově zpovědnici, kam patří všechna tajná dětská přání a hříšky. Trasu zvládnete se sportovním kočárkem.  

Lanová dráha Velká Úpa – Portášovy boudy – Herní krajina Pecka – po žluté – Nad Portášovými Boudami – vlevo po žluté – po cca 1,5 km vpravo po cyklotrase K1A – Pec p. S. – Corso – vlevo po modré – Javoří Mlýn – vlevo po silnici – u parkoviště P8 vlevo přes řeku Úpu – dětské hřiště

  • Délka: 6,6 km
  • Zajímavosti: Herní krajina Pecka – Putování ke Krakonošově zpovědnici – Dětské hřiště, Velká Úpa
  • Možnosti občerstvení: Hotel Horizont, Pec pod Sněžkou
  • Doprava: Linkovým autobusem, v létě i linkou č. 1 Krkonošských cyklobusů
  • Parkování: Parkoviště P5 a P8 Velká Úpa
  • Tipy: Nezapomeňte si koupit dřevěnou kuličku u horní stanice lanovky. Podpoříte místní krásu, vyzkoušíte kuličkovou dráhu a budete mít domů milý suvenýr. 

Odhalte skryté příběhy

Znáte film Sněženky a machři? Chcete se zúčastnit jeho natáčení? Víte, kudy chodili pašeráci? Chtěli byste jít s nimi? V pátrací venkovní hře Skryté příběhy, která funguje od začátku prázdnin v Peci pod Sněžkou na dvou místech, můžete obojí. Hra vás přenese strojem času do dvou různých období naší historie. Zatímco stejnojmenná mobilní aplikace Vás naviguje po herní trase, vy s dětmi pracujete na tom, abyste pozměnili běh dějin.

Informace

Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše
Pohádkové Krkonoše

Výlety, dobrodružství, zábava a pohádkové zážitky pro celou rodinu v Krakonošově revíru. Sbírejte razítka na skvělých místech a vyhrávejte ceny.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.