Sjezd z Výrovky do Strážného
Mapa
Share

Sjezd z Výrovky do Strážného

Pec pod Sněžkou - Strážné

Netradiční dlouhý sjezd, kde si do nadmořské výšky 1356 m musíte nejprve vystoupat vlastními silami, a poté si můžete užít zasloužený příjemný sjezd vrcholovými partiemi Krkonoš.

Do Pece pod Sněžkou se dostanete pomocí Krkonošského cyklobusu. Z Pece pod Sněžkou se vydejte po cyklotrase K1A po cestě s příznačným názvem Čertovy schody. 5 km dlouhým ostrým stoupáním kolem Richtrových bud vyjedete k Chatě Výrovka, která leží ve výšce 1356 m n. m. Zasloužené výhledy od Výrovky, případně z Vyhlídky nad Výrovkou a možnost chutného občerstvení vám jistě budou příjemnou odměnou.

Z Výrovky se můžete na kole podívat k Luční boudě po cyklotrase K1H kolem Památníku obětem hor. Od Luční boudy je na kole možné sjet pouze stejnou cestou zpět k Výrovce. Od Výrovky pokračujte po cyklotrase K1A k Chalupě na Rozcestí. Dále budete sjíždět po zpevněné cestě přes Zadní Renerovky, Přední Renerovky až na Hříběcí Boudy. Při průjezdu kolem Hříběcích Bud budete míjet již uzavřený Mramorový lom a již jen po krátkém sjezdu se na parkovišti v lomu napojíte na silnici III. třídy, po které můžete odbočit vlevo do Dolního Dvora nebo vpravo do Strážného a dále do Vrchlabí.

  • Délka: 21 km
  • Povrch: cesta vede po asfaltovém a zpevněném povrchu.
  • Zajímavosti: Pec pod Sněžkou, Výrovka, Památník obětem hor, Luční bouda, Strážné

Informace

GPX soubor
formát gpx (131.1 KB)
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.