Sjezd z Výrovky do Strážného
Mapa
Share

Sjezd z Výrovky do Strážného

Pec pod Sněžkou - Strážné

Netradiční dlouhý sjezd, kde si do nadmořské výšky 1356 m musíte nejprve vystoupat vlastními silami, a poté si můžete užít zasloužený příjemný sjezd vrcholovými partiemi Krkonoš.

Do Pece pod Sněžkou se dostanete pomocí Krkonošského cyklobusu. Z Pece pod Sněžkou se vydejte po cyklotrase K1A po cestě s příznačným názvem Čertovy schody. 5 km dlouhým ostrým stoupáním kolem Richtrových bud vyjedete k Chatě Výrovka, která leží ve výšce 1356 m n. m. Zasloužené výhledy od Výrovky, případně z Vyhlídky nad Výrovkou a možnost chutného občerstvení vám jistě budou příjemnou odměnou.

Z Výrovky se můžete na kole podívat k Luční boudě po cyklotrase K1H kolem Památníku obětem hor. Od Luční boudy je na kole možné sjet pouze stejnou cestou zpět k Výrovce. Od Výrovky pokračujte po cyklotrase K1A k Chalupě na Rozcestí. Dále budete sjíždět po zpevněné cestě přes Zadní Renerovky, Přední Renerovky až na Hříběcí Boudy. Při průjezdu kolem Hříběcích Bud budete míjet již uzavřený Mramorový lom a již jen po krátkém sjezdu se na parkovišti v lomu napojíte na silnici III. třídy, po které můžete odbočit vlevo do Dolního Dvora nebo vpravo do Strážného a dále do Vrchlabí.

  • Délka: 21 km
  • Povrch: cesta vede po asfaltovém a zpevněném povrchu.
  • Zajímavosti: Pec pod Sněžkou, Výrovka, Památník obětem hor, Luční bouda, Strážné

Informace

GPX soubor
formát gpx (131.1 KB)