S dětmi na Sněžku
Mapa
Share

S dětmi na Sněžku

Pec pod Sněžkou

I s těmi nejmenšími si můžete troufnout na horu nejvyšší! Ať už lanovkou nebo pěšky, zdolejte s malými horolezci vrchol Sněžky.

Co je dobré vědět, než vyrazíte

Volte vedlejší sezonu, všední dny a ranní hodiny

Aby se vám však výlet opravdu vydařil, doporučujeme vyrazit mimo hlavní sezonu. Během letních měsíců, prázdnin a víkendů byste na vrcholu královny českých hor mohli potkat více turistů, než by vám bylo milé. Chcete-li se vyhnout nepříjemné frontě na lanovku a davům nahoře, zvolte pro svůj výlet jarní a podzimní období. V sezoně se vyplatí přivstat a volit brzké ranní či odpolední hodiny. Ušetříte nejen své nervy a čas, ale pomůžete tak i naší cenné přírodě.

Proč je Sněžka v síti

Nezapomeňte, že vrchol Sněžky patří k chráněnému území. Může zdát jako kus skály, ale je to vrchol arkto-alpínské tundry, hora broušená ledovcem do tvaru trojbokého jehlanu. Vegetační doba na Sněžce je úplně jiná než v podhůří, tudíž každá sešlapaná tráva se déle obnovuje, každá odhozená slupka se dlouho rozkládá. Na ploše o velikosti poloviny fotbalového hřiště se v letních měsících vystřídá až 12 tisíc lidí denně. Pro usměrnění jejich chování tak Sněžku každoročně v hlavní sezoně obklopují sítě. Říkají – prosíme, zůstaňte na cestě

Usměrnění pohybu po cestách

V hlavní sezoně bývá pohyb po trasách usměrňován – na Sněžku můžete z Obřího sedla stoupat jen po červené, naopak dolů scházet druhou stranou po červené a poté modré Jubilejní cestě.

Jak si usnadnit cestu

Stoupání či naopak sestup dolů může zpříjemnit kabinková lanovka vedoucí z Pece pod Sněžkou přes Růžovou horu. Sledujte její aktuální provoz, který závisí na momentálních povětrnostních podmínkách a ne vždy jede až na vrchol. S plánováním dopravy během výletu vám mohou pomoci Krkonošské cyklobusy, dovezou vás na start, nebo zpět do cíle.

Aktuální provoz lanovky

Krkonošské cyklobusy

Doporučené trasy

Obřím Dolem do Pece pod Sněžkou

Z hlediska výhledů nejkrásnější trasa, ale také trasa s největším převýšením, je značena modře. Pro jednu z cest doporučujeme využít lanovku. 

  • Délka: 7,4 km
  • Zajímavosti: Poštovna Anežka, Sněžka – NS Krkonošská tundra – Stezka k lanovce
  • Možnosti občerstvení: Bouda v Obřím Dole – Bouda pod Sněžkou – Hotel Horizont, Pec pod Sněžkou
  • Doprava: Linkovými autobusy, linkou č. 1 a 4 Krkonošských cyklobusů
  • Parkování: Parkoviště P3 – Kaplička, Pec pod Sněžkou

Zobrazit na mapě

Lanovkou na Sněžku a přes Portášovy boudy do Velké Úpy 

Tato trasa je vhodná pro rodiny s menšími dětmi a kočárky, jelikož zdolání vrcholu Sněžky usnadní lanovka. Výlet zároveň zpestří Herní krajina Pecka.

Zobrazit na mapě

Lanovkou na Sněžku a přes Luční boudu zpět do Pece

Nejdelší trasa, na které se ale vyhnete velkému převýšení a zvládnete ji i se sportovním kočárkem.

  • Délka: 13,3 km
  • Zajímavosti: Poštovna Anežka, Sněžka – Úpské rašeliniště – Liščí vodopád
  • Občerstvení: Luční bouda – Bouda Výrovka – Hotel Horizont, Pec pod Sněžkou
  • Doprava: Linkovými autobusy, linkou č. 1 a 4 Krkonošských cyklobusů
  • Parkování: Parkoviště P3 – Kaplička, Pec pod Sněžkou

Zobrazit na mapě

Informace

GPX soubor
Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše
Pohádkové Krkonoše

Výlety, dobrodružství, zábava a pohádkové zážitky pro celou rodinu v Krakonošově revíru. Sbírejte razítka na skvělých místech a vyhrávejte ceny.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.