Krkonošská magistrála
Mapa
Share

Krkonošská magistrála

Páteřní běžecká trasa

Celými Krkonošemi od Žacléře po Harrachov prochází páteřní, 71 km dlouhá Krkonošská magistrála. Zve na projížďku po nejkrásnějších partiích hor, nabízí náročná stoupání i příjemné sjezdy. Ať už ji projedete ve dvou dnech, nebo si její zdolání rozdělíte na více částí, určitě je to zážitek, který doporučujeme každému milovníku bílé stopy.

Na tuto základní trasu pak v Krkonoších navazuje dalších více než 600 km tratí a okruhů.

Žacléř - Rýchorský kříž - Rýchorská bouda - Horní Maršov - Reissovy domky - Krausovy boudy - Velké Pardubické boudy - Kolínská bouda - Pražská bouda - nad Tetřevími boudami - po Liščí cestě - pod Freisovými boudami - pod Klínovkou - Okolo srubu - přes Krásnou pláň - Svatý Petr - Špindlerův Mlýn - most přes Labe - lanová dráha Medvědín - Horní Mísečky - Zlaté návrší - Vrbatova Bouda - U Čtyř pánů - Vosecká bouda - Mumlavská bouda - Harrachov.

Magistrála je v terénu značena červenou značkou. Ideální je rozdělení na východní a západní část.

Aktuální stav běžeckých stop

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (494.13 KB)
Aktuální stav běžkařských stop v Krkonoších
Aktuální stav běžkařských stop v Krkonoších

Ověřte si, kdy byla vámi vybraná trasa naposledy upravena. Data z GPS v rolbách se přenášejí přímo do mapy a vy tak budete v dokonalém obraze.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.