Sklárna Harrachov
Share

Co dělat, když v Krkonoších prší

Co dělat, když vás v Krkonoších zastihne nevlídné počasí, hory sevře mlha, silný vítr či dokonce sněhová vánice? Nebo když se po lyžovačce chcete schoulit do tepla a poznat zase něco nového? 

Užijte si zábavu pod střechou, poradíme vám ty nejlepší zážitky.

Vyzkoušejte tradiční řemesla, poznejte krkonošskou historii. Odpočněte si a dopřejte odpočinek i horské přírodě. 

Rautis Poniklá

Tradiční krkonošská řemesla na vlastní ruce

Buďte nejen návštěvníkem, ale také tvůrcem a pište chvíli historii tradičních krkonošských řemesel.

V Poniklé se vyrábějí perličkové ozdoby, které znáte ze stromečků vašich babiček a prababiček. Ozdoby se dodnes foukají, stříbří, barví, zdobí, řežou i montují ručně, proto je celý jedinečný proces výroby zapsán na seznamu UNESCO. Poznáte ho v rámci exkurze a na konci si ho také vyzkoušíte. Krásný zážitek pro děti a dospělé! A navíc si domů odvezete blýskavý vánoční poklad. 

Chci poznat příběh krkonošské perly

Nakoukněte sklářům pod ruce a ohřejte se v místní huti. Ačkoliv prošla sklárna modernizací, dodnes funguje v mnohém stejně jako kdysi – v huti se fouká ručně, památkově chráněná brusírna postavená na pohonu vodní turbínou jede naplno. Exkurze do výrobny probíhají každý den od 8 do 15 hodin.

Navštívit můžete také muzeum skla s unikátními kousky nasbíranými za celé období fungování sklárny. A kromě toho – víte, že hned vedle sklárny se vaří pivo František a odpočinout si můžete v pivních lázních?

Chci nahlédnout sklářům pod ruce

Dům pod jasanem je venkovské stavení, které otevře své dveře každému, kdo má zájem o lidová řemesla, ruční práce a setkávání se při tvoření. Sedněte si do světničky, jako tomu dělávali v krkonošských chalupách, a vyzkoušejte si prastaré řemeslo i vlastní zručnost. 

Chci tvořit

Zážitky pod střechou

Krkonošská muzea - střípky historie

Historii regionu a jeho vývoj, významné osobnosti, důležité sportovní mezníky a mnoho dalších zajímavostí představují muzea rozesetá po městech a obcích Krkonoš. Největší světová expozice o Krkonoších se v listopadu otevřela v Muzeu Krkonoš ve Vrchlabí. Poznejte jejich příběh, seznamte se s jedinečnou přírodou i její vazbou na osud člověka.  Z novějších exozic doporučujeme také Muzeum lyžování v Dolní Branné. Nahlédněte do síně slávy, budete možná překvapeni, kolik osobností světového sportu odchoval sběratel, trenér a průvodce Aleš Suk. Dětem se bude líbit v Galerii Draka v Trutnově, či na výstavě Do Krakonošova v Horním Maršově. 

Poznám krkonošská muzea

Bazény a aquaparky

První volba všech rodičů! Vypustit děti na tobogán a vlastní unavené tělo odložit do vířivky nebo sauny. V Krkonoších žádný problém, vyberte si z naší nabídky vnitřních bazénů a aquaparků s wellness. 

Nejnovější Aquacentrum najdete ve Vrchlabí. Dva aquaparky jsou pro vás otevřeny ve Špindlu. Ozdravná relaxace vás čeká v Janských Lázních, v rehabilitačním bazénu s termální vodou. 

Užiji si bazény a aquaparky

Za horníky a vojáky

Hlavně malý i velkým klukům se budou líbit exkurze do dolů, bunkrů a pevností. Celoročně otevřený je protiatomový kryt na hotelu Harmony ve Špindlerově Mlýně. Vznikla v něm vojenská výstava, která je přístupná všem. Do světa horníků nahlédnete v Žacléři. V Hornickém skanzenu se projdete jejich šatnou, šachetními budovami a vystoupat můžete i na těžní věž. V zimním období je prohlídka skanzenu možná pouze po předchozí telefonické domluvě. Nedaleko Žacléře stojí také pevnost Stachelberg, největší moderní tvrz v Čechách. V listopadu a prosinci je otevřena pouze v sobotu a svátky. 

Chci objevit technické památky

K dovolené patří relaxace

Po dni venku uvolněte a prohřejte své tělo v krkonošských lázních či wellness centrech. Dopřejte si lázeňské procedury a péči odborníků! Ať už zvolíte lázně pivní či termální, vířivku nebo saunu, masáž nebo solné lehátko, užijte si zasloužený odpočinek, který k dovolené v každé roční době zaručeně patří. 

Chci si odpočinout

A co dalšího?

Výtvarné dílny, galerie, rozhledny, architektonicky i historicky zajímavé budovy, pivní lázně. Stačí si vybrat. Podívejte se na kompletní nabídku indoor aktivit v Krkonoších. 

Chci objevit všechny zážitky pod střechou

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136