Tkalcovna Dům pod jasanem Trutnov
Mapa
Share

Tkalcovské muzeum Dům pod jasanem

Trutnov - Voletiny

Dům pod jasanem je venkovské stavení, které otevře své dveře každému, kdo má zájem o lidová řemesla, ruční práce a setkávání se při tvoření. Je to jedinečné místo, které doporučujeme na dovolené či výletě s dětmi neminout. Není náhodou, že majitelka Tkalcovny s muzejní expozicí obdržela za rok 2019 titul Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje v oboru tkalcovství, předení a zpracování vlny a lnu. 

Prohlédnout si tu můžete Tkalcovnu, která vám přiblíží, jak žili lidé v krkonošských chalupách, jejich řemesla a vybavení. Máte možnost si tu vyzkoušet i tkalcovské řemeslo. 

V řemeslné a výtvarné dílně si vyrobíte vlastnoruční suvenýry jako např. bylinkové mýdlo, plovoucí svíčky, malované lněné tašky nebo korálkové šperky. A také se tu během celoročních kurzů můžete s odbornými lektory naučit řadu lidových řemesel jako je tkaní na tkalcovském stavu, předení a zpracování lnu a vlny, barvení v přírodních materiálech, košíkářství a řadu dalších řemesel a technik.

Pro dětské kolektivy jsou v muzeu připraveny vzdělávací programy nebo zábavné kvízy.

K Domu pod jasanem patří odpočinková zahrada s dětským hřištěm a bylinkovou zahradou.

Informace

Lokalita
Adresa
U Božích muk 22
541 03 Trutnov - Voletiny
GPS
50.5857928N, 15.9374661E
Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vydejte se z Harrachova do Žacléře anebo opačným směrem, na třídenní výlet nebo na celý týden. Užijte si ryzí přírodu, hřejivou náruč horských bud a hvězdnou oblohu.