Trutnov
Mapa
Share

Trutnov

Znáte ho? Je to město mnoha tváří, z nichž každá stojí za to. Tak třeba: Město draka, opředené legendami a chráněné také pánem hor Krakonošem. Město v srdci východního podhůří Krkonoš, odkud je všude krásně a blízko: Krkonoše a Sněžka, Jestřebí hory a Adršpašsko-teplické skály, Podkrkonoší a Kuks nebo ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Město, které žije spoustou festivalů. Město, které láká ke sportu v přírodě. Město, které uchvátí rozkvetlým náměstím, množstvím kaváren a výstav.

Legenda o drakovi

O bájných počátcích, spojených s legendou o zabití draka, psal v 16. století místní kronikář. O tom a o spojení našeho a brněnského draka vypráví Galerie Draka. Draci jsou rozesetí po městě a parku, jeden býval na kašně na Krakonošově náměstí, kde ho vystřídal Krakonoš.

Tóny festivalů

Celoročně město rozeznívají tóny festivalů: Jazzinec – muzika světových hráčů, CIRK-UFF - nový cirkus špičkové akrobacie, Kafe a Jazz – lepší kávu nikde nenajdete, snad jenom v Kafírně u Volků, Obscene extréme – kromě Trutnova také v Montrealu, Tokiu a Melbourne, Artu Kus Festival – spojení divadla a hudby.

Sport, relax i tradice

A potom taky sport. Blázni na kolech najdou eldorádo na Trutnov Trails nebo v bike parku Vlčka. Skvěle se vyřádíte na venkovních sportovištích na Paradráze a na Housce. Lehčí alternativou je sportovní a rekreační areál Dolce (s koupáním a kempem) a samozřejmě letní koupaliště nebo krytý bazén.

Úžasný zážitek si odnesete z Tkalcovny v Domě pod jasanem, kde si z několika snítek lnu vyrobíte provázek pro štěstí.

Tak ahoj v Trutnově!

Užitečné odkazy

Informace

Region
Východní Krkonoše
Adresa
Slovanské nám. 165
54116 Trutnov
GPS
50.5616950N, 15.9160481E
Ke stažení
Další soubory
formát pdf (5.69 MB)
Dnes
24. 4. 2024
cloudy
0.9 °C
teplota
2.5 m/s
vítr

Trutnov

Skvělé místo pro život a práci

Výletní cíle v okolí