Na běžky s dětmi
Share

Na běžky s dětmi v Krkonoších

Předejte lásku k bílým stopám i vašim dětem. Ani s nimi se do Krkonoš nebojte! I mezi krkonošskými stopami jsou trasy, které hravě zvládne každý malý běžkař. Budeme pyšní, pokud se poprvé sklouzne právě u nás. 

Vybrali jsme pro vás místa, kam pohodlně dojedete a zaparkujete co nejblíže nástupu do běžeckých stop.

Trasy jsou to pravidelně upravované, nejsou obtížné a na učení či první klouzání jsou tak ideální. Jejich aktuální upravenost si vždy ověřte! 

Běžkařské trasy nad Roudnicí

Výlety na běžkách pro rodiny s dětmi

Černá hora

Pokud už vaši běžkaři ujedou nějaký ten kilometr, vyvezte je kabinkovou lanovkou na Černou horu a zkuste místní kolečko okolo vysílače. I se zajížďkou k němu neujedete víc než 4 km. 

Mapa okruhu

Mladé Buky

Okolo Grund Resortu jsou upravovány příjemné okruhy pro menší i větší. Pohodlně tu i zaparkujete. 

Trasy na mapě

Buď fitka ve Špindlu

Příjemná trasa vinoucí se podél Labe Labským dolem. Cesta až na hranu Labského dolu měří 5 km, můžete se ale otočit kdykoliv. Zaparkujete za poplatek na parkovišti P3 Medvědín. 

Zobrazit na mapě

Rokytnice U kapličky

Okruhy pro běžecké lyžování pro prima sklouznutí, zaparkujete na parkovištích P4 nebo P3.

Zobrazit na mapě

Harrachov - Krakonošova snídaně

Příjemná cesta podél řeky Mumlavy je součástí Krkonošské magistrály. Sice stoupá, ale velmi pozvolna. Odpočinete si u Mumlavského vodopádu. 

Zobrazit na mapě

Běžkařské areály nabízí ideální zázemí

Mírný terén, skvěle upravená stopa a dobrá dostupnost, tedy ideální podmínky pro začínající i profesionální malé běžkaře, nabízí běžkařské areály. Některé z nich jsou i osvětlené, můžete sem zaskočit po škole či po práci a trénovat pravidelně. 

Čtěte také
Rádi se kloužete bílou stopou, ale necítíte se na krkonošské kopce? Využijte okruhů a tras v některém z krkonošských běžkařských areálů. Svezete se i po rovince, vypilujete styl a protáhnete nohy.

Další užitečné informace pro rodinnou zimní dovolenou či výlet

Doporučujeme
Projeďte se bílou stopou! V Krkonoších je pro vás připraveno více než 800 km lyžařských běžeckých tratí, pravidelně upravovaných a lákajících ke svezení.
Čtěte také
Poradíme, jaký areál je vhodný pro začínající lyžaře. Kterou stopu zvládne i malý běžkař. A jakými dalšími rodinnými zážitky dovolenou u nás vyladit k dokonalosti.
Čtěte také
Zimní krkonošská pohádka se nepíše jen pro lyžaře a běžkaře. Sněhovou nadílku si můžete užít na mnoho způsobů. Poradíme vám, co všechno můžete během zimní dovolené v Krkonoších zažít.

 

Další články

Zima v Krkonoších je kouzelná a sněhobílé hřebeny lákají k výletům. Aby všechny vaše túry měly šťastný konec, je třeba zachovat zdravý rozum a nenechat se naivně okouzlit zdáním bílé romantiky.
Rok 2024 patří v Krkonoších osobnosti a zásluhám Jana Nepomuka hraběte Harracha. Je tomu právě 120 let, kdy v Labském dole na Strmé stráni nechal vyhlásit první přírodní rezervaci v našich nejvyšších horách.
Ozvláštněte vaši zimní dovolenou nebo víkend v Krkonoších návštěvou jedné z tradičních akcí. Potkejte se s místními a poznejte kus krkonošské historie a kultury. Zasportujte si, zasmějte se, užijte si báječnou a vřelou atmosféru.