U Böhnischových bud
Mapa
Share

Z Vrchlabí přes Černý Důl do Dolního Dvora

Příjemný výlet klidnými lokalitami Krkonoš, během kterého se můžete zaposlouchat do melodií jedinečné zvonkohry i zahledět do nádherné krajiny plné kvetoucích luk.

Z Vrchlabí cyklobusem – Černý Důl – Naučná stezka Okolo lomu – na rozcestí vpravo po žluté – Böhnischovy boudy – Rejdiště – Tetřeví boudy – Tetřeví boudy-hor. rozc. – za rozcestím vlevo po zelené – Rudolfov – rovně po zelené – vlevo po cyklotrase K1B – Hanapetrova paseka-dolní – vlevo po žluté – Dolní Dvůr – hotel Morava – Kostel sv. Josefa, Dolní Dvůr – Dolní Dvůr, nám. (linkou zpět do Vrchlabí)

  • Délka: 12,5 km
  • Zajímavosti: Muzeum Podzemí Krkonoš, Černý Důl – Naučná stezka Okolo lomu, Černý Důl – Böhnischovy boudy – Tetřeví boudy – Zvonkohra na kostele sv. Josefa, Dolní Dvůr
  • Možnosti občerstvení: Kavárna 7 štítů, Vrchlabí – Horský hotel Tetřeví Boudy
  • Doprava: Do Černého Dolu Krkonošským cyklobusem linka č. 1. Návrat do Vrchlabí z Dolního Dvora linkovým autobusem.
  • Parkování: Parkoviště Černý Důl jih
  • TIP: Pokud se rozhodnete v Dolním Dvoře přenocovat, je možné druhý den pokračovat výletem č. 9 přes Strážné do Vrchlabí.
 1.

Muzeum Podzemí Krkonoš

Návštěvníci se zde seznámí s historií dolování v Krkonoších. Tuto činnost jim přiblíží fotografie a exponáty z lokality Berghaus v Černém Dole, z...
Informační centrum a Muzeum podzemí Krkonoš
 2.

Vápenická stezka

Historii vápenictví v Černém Dole představí naučná stezka. Na jednotlivých zastaveních naučné stezky - tři vápenky a starý lom zjistíte, jaká je zdejší předválečná historie těžby a zpracování vápence.

 3.

Tetřeví boudy

Vítejte v národním parku, na oblíbené krkonošské horské rekreační samotě na luční enklávě, v nadmořské výšce 1030 m. Čeká vás krásná příroda a neopakovatelné výhledy s na hory i do kraje.
Hotel se skládá ze čtyř propojených budov. Pokoje jsou všechny zrekonstruované, útulné, každý má vlastní sociální zařízení. Celý hotel včetně pokojů je nekuřácký a nelze ubytovat domácí mazlíčky.

 4.

Zvonkohra na kostele sv. Josefa

Zvonkohra vzešla ze světoznámé dílny paní Tomáškové - Dytrychové a na kostel sv. Josefa byla umístěna a vysvěcena roku 1995.
Zvonkohra na kostele sv. Josefa

Informace

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.