Zámek Vrchlabí
Mapa
Share

Vrchlabí

„Město na Labi“ i „Brána do Krkonoš“, to vše je Vrchlabí. Výhodná poloha ve středu pohoří nabízí možnosti výletů pěšky či s kolem do blízkého okolí nebo přímo na vrcholky hor. Vždyť u nás začínají Krkonoše!

Velice dobrou dopravní obslužnost doplňují v létě Krkonošské cyklobusy, jejichž linky se ve Vrchlabí křižují a mohou vás tak dopravit téměř v rámci celého regionu. V zimě si každý jistě vybere z pestré nabídky vyžití - najdete u nás skiareály vhodné pro rodiny s dětmi i zdatné lyžaře, běžecké tratě, a dokonce i závodní běžecký areál s umělým osvětlením a zasněžováním. Výhled na Ještěd, nebo do Podkrkonoší je jedinečný z kamenné rozhledny Žalý, na kterou nemusíte šplhat, stačí využít lanovku, která vás z Herlíkovic vyveze téměř až k prvnímu schodu.

Výlety a zábava pro každého

Kvízy a hledačky

Děti milují pohyb, hru a zábavu. Těmto malým zvídavcům nabízíme hned několik hledaček a kvízů s pokladem či odměnou na konci, nebo zábavné stezky s tajuplným příběhem. Pro mlsné jazýčky navrhujeme zajít do kavárny s cukrárnou do roubeného domu se sedmi štíty, kde mohou poodhalit pověst o spojitosti malovaného pokoje a vrchlabského zámku.

Památky a naučné stezky

Znalce historie zveme na komentované prohlídky památek, v létě i s průvodcem, pro cizince jsou připravené cizojazyčné texty.

Naučné stezky a vycházkové tematické okruhy vás zavedou např. po stopách výroby automobilů, osobností města, za nejkrásnějšími vyhlídkami, kolem kapliček a křížků nebo podél řeky Labe. Vyzkoušejte některé z nich!

Na kole podél Labe

Vášnivý cyklista jistě nepřehlédne záležitost jako je Labská cyklostezka, začínající u pramene Labe a protínající Vrchlabí. Další stezky do okolí si můžete malinko zlehčit využitím sedačkové lanovky na vrchol Žalý odkud lépe zvládnete vzdálenější cíle. Ti, co se kopců nebojí, šlápněte do pedálů a vzhůru do hor. Cyklisté mladšího věku možná raději využijí trasy do okolí Hostinného, Branné, Jilemnice.

Užitečné odkazy

Informace

Region
Střední Krkonoše
Adresa
Zámek 1
543 01 Vrchlabí
GPS
50.6270486N, 15.6090461E
Dnes
23. 7. 2024
fog
13.1 °C
teplota
2.2 m/s
vítr

Vrchlabí - u nás začínají Krkonoše