Nádraží Martinice
Mapa
Share

Železniční stanice Martinice

Martinice v Krkonoších

Martinické nádraží leží na trati zvané Pojizerský Pacifik. Pochází z roku 1871 a je unikátní hned v několika ohledech. Je nejvýše položeným na trati a zároveň je také kulturní památkou. K řízení železničního provozu se zde stále používají dnes již ojedinělá mechanická návěstidla.

Stanice jako celek tvoří unikátní areál s dochovaným a plně funkčním systémem řízení a zabezpečení provozu na železnici z poloviny 20. století, proto byla také roku 2016 vyhlášena kulturní památkou. 

Po trati Pojizerský Pacifik vstříc výletům

Vyrazte vstříc nevšedním zážitkům na projížďku po lokálce zvané Pojizerský Pacifik, jejíž koleje se jako ozdobná stuha již po století vinou západními Krkonošemi. Během letních měsíců si užijte nostalgické jízdy parními i motorovými historickými vlaky a výjimečný rodinný program přímo na martinickém nádraží. 

Chci na výlet po kolejích

Muzeum a naučná stezka

Přímo v budově nádraží se nachází také Železniční muzeum. Můžete si zde prohlédnout expozice věnované stanici Martinice, staničnímu zabezpečovacímu zařízení, železnici v okolí a lokálce, trati číslo 042 Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou. Další zajímavosti o nádražní budově a areálu železniční stanice se dozvíte na naučné stezce Nádraží Martinice.

Železniční muzeum

 

Informace

Lokalita
Adresa
Martinice v Krkonoších 93
512 32 Martinice v Krkonoších
GPS
50.5807381N, 15.5411872E
Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vydejte se z Harrachova do Žacléře anebo opačným směrem, na třídenní výlet nebo na celý týden. Užijte si ryzí přírodu, hřejivou náruč horských bud a hvězdnou oblohu.