Nádraží Martinice
Mapa
Share

Železniční stanice Martinice

Martinice v Krkonoších

Martinické nádraží leží na trati zvané Pojizerský Pacifik. Pochází z roku 1871 a je unikátní hned v několika ohledech. Je nejvýše položeným na trati a zároveň je také kulturní památkou. K řízení železničního provozu se zde stále používají dnes již ojedinělá mechanická návěstidla.

Stanice jako celek tvoří unikátní areál s dochovaným a plně funkčním systémem řízení a zabezpečení provozu na železnici z poloviny 20. století, proto byla také roku 2016 vyhlášena kulturní památkou. 

Muzeum a naučná stezka

Přímo v budově nádraží se nachází také Železniční muzeum. Můžete si zde prohlédnout expozice věnované stanici Martinice, staničnímu zabezpečovacímu zařízení, železnici v okolí a lokálce, trati číslo 042 Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou. Další zajímavosti o nádražní budově a areálu železniční stanice se dozvíte na naučné stezce Nádraží Martinice

 

Informace

Lokalita
Adresa
Martinice v Krkonoších 93
512 32 Martinice v Krkonoších
GPS
50.5807381N, 15.5411872E
Krkonošská pivní stezka
Krkonošská pivní stezka

Užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku. Zdolejte jedinou vysokohorskou pivní stezku v České republice!