Železniční stanice Martinice v Krkonoších
Mapa
Share

Železniční muzeum

Martinice v Krkonoších

Nemusíte být nutně fanoušky železniční historie, aby vás martinické nádraží uchvátilo. Nejvýše položená stanice na trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou, zvané Pojizerský Pacifik, je právem kulturní památkou. 

Proč je tomu tak, to se dozvíte v rámci prohlídky Železničního muzea. Průvodce vám vysvětlí, že celý areál je unikátní díky dochovanému a plně funkčnímu systému řízení a zabezpečení provozu na železnici z poloviny 20. století. Projdete se po nádraží i mezi kolejemi, prohlédnete výhybky a mechanická návěstidla. 

V malém muzeu uvnitř budovy si můžete prohlédnout expozice věnované stanici Martinice, staničnímu zabezpečovacímu zařízení, železnici v okolí a lokálce, trati číslo 042 Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou. 

Krásná budova z dob dávno minulých ožila díky péči členů Spolku železniční historie Martinice v Krkonoších. Ti se zasadili o zachování mechanického řízení provozu na trati a prohlášení nádražní budovy kulturní památkou. Vybudovali muzeum a organizují také speciální nostalgické jízdy, během kterých se po trati Pojizerský Pacifik prohání parní a další historické vlaky.

Informace

Lokalita
GPS
50.5808856N, 15.5411697E

Léto s Pojizerským Pacifikem

O letních sobotách ožívá trať Pojizerský Pacifik nostalgickými jízdami a rodinným programem
Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vydejte se z Harrachova do Žacléře anebo opačným směrem, na třídenní výlet nebo na celý týden. Užijte si ryzí přírodu, hřejivou náruč horských bud a hvězdnou oblohu.