Jilemnice známá neznámá
Mapa
Share

Jilemnice známá neznámá

Poznejte Jilemnici, kolébku lyžování, historické město i rodiště Jaroslava Havlíčka a Bohumila Hanče. Naučná stezka vás provede po nejzajímavějších místech města a nabídne výhledy na Krkonoše i jejich podhůří. 

V srdci města zhlédnete radnici, barokní sousoší sv. Kříže a sousoší Panny Marie pocházející z dílny M. B. Brauna. Uprostřed náměstí šumí voda v empírové kašně. Odtud po žluté stezce dojdete k rodnému domu spisovatele Jaroslava Havlíčka. Dále pokračujete do Hrabačova k domku, kde žil známý krkonošský lyžař Bohumil Hanč. Seznámíte se s kapličkou sv. Anny a vyhlídkou na Kozinci, kde jsou daleké rozhledy na široké panorama hor a podhůří. Pohledy na krkonošské hřebeny (Kotel, Krkonoš, Žalý s rozhlednou) jsou nezapomenutelné.  

Celá trasa je velmi podrobně zpracována v tištěné podobě na propagačním materiálu, který získáte v Informačním středisku v Jilemnici. 

Délka: 7,5 km

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (64.36 KB)
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.