Areál U Čápa
Mapa
Share

Areál U Čápa

Příchovice

Areál U Čápa nabízí všestranné vyžití pro malé i velké, mladé i starší, v létě i v zimě.  Naleznete jej v Příchovicích, na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Budova dnešního penzionu má svůj původ v historické usedlosti z roku 1754. Původní část, kde se dnes nachází restaurace a část pokojů, byla v roce 2010 rozšířena o nové západní křídlo. Nabízí zde veškerý komfort a možnosti relaxace.

Ski areál U Čápa

je vybaven dvěma dvoukotvovými vleky a dětským vlekem na samostatném svahu a pěti sjezdovkami od 550 do 1000 m, většina je s umělým zasněžováním.

Muzeum Cimrmanovy doby

První oficiální muzeum českého génia a dobrodruha bylo otevřeno v létě 2013 v areálu U Čápa. Je v něm umístěna značná část pozůstalosti Járy Cimrmana dosud přechovávaná v depozitářích společnosti a divadla JC v Praze. Významná část sbírek byla také nově získána díky občanům z Pojizeří a širokého okolí, kteří darovali množství autentických památek na pobyt génia na Liptákovsku.

Maják Járy Cimrmana

Podle výpovědí pamětníků Cimrman během svých toulek liptákovským okolím pomýšlel na vztyčení „věže, ne nepodobné té pařížské“. Na památku mistrovu neomezenému rozhledu a nehynoucí slávě byl tento Maják vztyčen roku 2013.

Lesopark na Sluneční

Přírodní areál vybudovaný roku 2013 - kouzelné místo s výhledem na kostel sv. Víta, rozhlednu i daleké kopce. Místo, které sami návštěvníci zvelebují výsadbou stromů, místo pro odpočinek dospělých a dovádění dětí, jež se tu samy zabaví na originálních přírodních prolézačkách a houpačkách. A tím vším se proplétá tajemný Příchovický had. Odhalte jeho tajemství!

Pohádková cesta

Do lesoparku vede od penzionu Pohádková cesta, kde na vás čekají důvěrně známé bytosti proměněné ve dřevo a kámen. Poznáte je všechny? Pro dospělého asi pětiminutová procházka, v praxi na ní s dětmi ale můžete strávit zábavnou hodinku. Pěšina, která vyráží zpod Muzea, vás napřed provede mezi pasoucími se ovcemi a kozami a pak už přes cíp lesa rovnou do pohádky.

Minipivovar

je v provozu od léta 2015. Najdete jej přímo v budově Penzionu U Čápa. Využili starých sklepení této historické budovy a instalovali zde kompletní technologii. Pivo tak čepují z ležáckého sklepa, kde dozrává, přímou cestou do restaurace. Pivo vaří s úctou, pokorou a láskou ke konzumentům, k tradici a ke zkušenostem našich předků, k pivovarskému umu a řemeslu.

Jídlo má být zážitkem

Stylová restaurace U Čápa dlouho sloužila hlavně pro hosty penzionu a kolemjdoucí turisty. Za dobu svého fungování ale prošla velkou proměnou, získala nového šéfkuchaře a s ním se začal plnit dávný sen o novém směru místní gastronomie. Postupně si místní menu vybudovalo příznivou pověst a stalo se cílem gurmánské turistiky.

Přímá rezervace

Informace

Lokalita
Adresa
Příchovice 1
468 48 Příchovice
GPS
50° 44' 23.277"N, 15° 20' 46.998"E