Rozhledna Štěpánka
Mapa
Share

Kořenov

Největší horská obec v České republice leží na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor. Díky své poloze si tu na nedostatek sněhu stěžovat nemůžete, Kořenov je proto rájem běžkařů. V létě nabízí cyklistické a pěší trasy i mnoho dalších aktivit. 

Na běžky a kolo bez hranic

V Kořenově najdete 7 lyžařských vleků, lanovou dráhu (první v Jizerských horách) a desítky kilometrů stop pro běžkaře, které navazují jak na Jizerskou magistrálu, tak i na běžecké tratě v západních Krkonoších. V létě nasedněte na kolo a vyzkoušejte některou z místních cyklotras. Díky turistickému hraničnímu přechodu Jizerka – Orle jsou běžecké i cyklistické trasy propojeny s polskou stranou Krkonoš. Do Kořenova můžete zamířit za aktivní turistikou, ale také za odpočinkem v krásné přírodě. 

Zubačkou do kraje rozhleden a Járy Cimrmana

Která jiná obec se může pyšnit tím, že se na jejím území tyčí hned dvě rozhledny?! Navíc nabízející výhledy na dvě pohoří - Krkonoše a Jizerské hory. Rozhledna Štěpánka je nejstarší novogotickou kamennou rozhlednou Jizerských hor. Maják Járy Cimrmana je novodobou dřevěnou stavbou.

Do Kořenova vede z Tanvaldu jedinečná ozubnicová trať, nejstrmější železniční trať v České republice - Zubačka. V budově bývalé železniční stanice Kořenov se poté nachází i její muzeum

Užitečné odkazy

Informace

Region
Západní Krkonoše
Adresa
Kořenov 480
468 49 Kořenov
GPS
50.7553903N, 15.3611356E
Dnes
20. 4. 2024
lightsleet
0.7 °C
teplota
3.9 m/s
vítr