Výhled z rozhledny Štěpánka
Mapa
Share

Krajem příběhů

Kořenov

Nenáročný celodenní výlet vás provede po hranici Krkonoš a Jizerských hor. Svezete se Zubačkou, rozhlédnete po krajině z výšky dvou rozhleden a dozvíte se spoustu zajímavostí o legendárním Cimrmanovi.

Tanvald, žst. – Kořenov žst. – Muzeum ozubnicové dráhy – po modré – Kořenov, lesní chata – Tesařov – na rozcestí vlevo po cyklostrase K3A – za cca 400 m vpravo k expozici lehkého opevnění Na Pomezí – zpět na K3A – u přístřešku u býv. lomu vlevo po modré – Pod Hvězdou – vlevo po zelené k tur. chatě Hvězda – vlevo k rozhledně Štěpánka – zpět na rozcestí Pod Hvězdou – rovně po modré do Příchovic Příchovice-bus – za silnicí vlevo – u aut. zst. U Čápa vlevo k rozhledně Maják Járy Cimrmana – pohádkovou cestou do Lesoparku Na Sluneční – vpravo po žluté – Příchovice, hřbitov – po 200 m vpravo po modré (Tanvaldský okruh), Světlá – Pustiny – Desná-U dubu – vpravo po červené – Desná, Riedlova vila žst.

  • Délka: 13 km
  • Zajímavosti: Ozubnicová dráha Tanvald-Kořenov – Muzeum ozubnicové dráhy, Kořenov – expozice lehkého opevnění Na Pomezí – Rozhledna Štěpánka – Maják Járy Cimrmana – Muzeum Cimrmanovy doby – Lesopark Na Sluneční
  • Možnost občerstvení: Areál u Čápa, Příchovice
  • Doprava: Ozubnicová dráha Tanvald – Kořenov
  • Parkování: Parkoviště Krkonošská, Desná

 

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (89.7 KB)
Rodinná zimní dovolená v Krkonoších
Rodinná zimní dovolená v Krkonoších

Když Krkonoše pohltí sněhová nadílka a vše se třpytí jako v pohádce, neodolá zimním radovánkám žádný malý ani velký dobrodruh. Pojďte si zadovádět na lyžích i bez nich! Kam a jak?