Muzeum Cimrmanovy doby
Mapa
Share

Muzeum Cimrmanovy doby

Příchovice

První oficiální muzeum českého génia a dobrodruha bylo otevřeno v roce 2013 v areálu U Čápa. Je v něm umístěna značná část pozůstalosti Járy Cimrmana dosud přechovávaná v depozitářích společnosti a divadla Járy Cimrmana v Praze. Významná část sbírek byla také získána díky občanům z Pojizeří a širokého okolí.

Tým cimrmanologů v čele se Zdeňkem Svěrákem připravil dosud nevídanou expozici dokumentující dobu a dílo nejslavnějšího liptákovského rodáka. Pečlivě a se smyslem pro detail vznikla bohatá expozice, která se pyšní množstvím vskutku autentických památek na pobyt génia na Liptákovsku. Vše je pečlivě opatřeno vysvětlujícími texty známých cimrmanologů.

Kromě samotné sbírky umístěné v budově muzea může laskavý návštěvník shlédnout i venkovní rolnickou expozici. Exponáty dobře ilustrují Cimrmanovy úspěchy i prohry při vzdělávání zemědělného lidu Pojizeří.

Informace

Lokalita
Adresa
Příchovice 1
468 48 Příchovice
GPS
50.7399558N, 15.3456214E
Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vydejte se z Harrachova do Žacléře anebo opačným směrem, na třídenní výlet nebo na celý týden. Užijte si ryzí přírodu, hřejivou náruč horských bud a hvězdnou oblohu.