Běžecké tratě Kořenov
Mapa
Share

Okolo hvězdy

Trasa vede okolo rozhledny Štěpánky západními Krkonošemi s výhledy na Krkonoše i Jizerské hory.

Do lyžařské stopy nastoupíme v Kořenově a projedeme se po upravovaných stopách v okolí kopce Hvězda, na jejímž vrcholu můžeme navštívit rozhlednu Štěpánka. Nejstarší novogotická kamenná rozhledna Jizerských hor se nad Příchovicemi vypíná ve výšce 959 m.n.m. Pokud vám pohled z jedné rozhledny nebude dost, můžete krátce odbočit z trasy a vydat se do Příchovic k Majáku Járy Cimrmana. Po návratu pod Štěpánku pokračujte dále přes Vystrkov a Čermákovy rovně na Vysoké nad Jizerou.

Autobusová zastávka Kořenov střed – Pod Hromovkou – Pod Tetřeví boudou – U Tetřeví boudy – Pod Bílou Skálou – Vystrkov – Čermákovy rovně – Vysoké nad Jizerou

  • Délka: 15,2 km
  • Časová náročnost: 2,5 hodiny
  • Možnosti občerstvení: Turnovská chata - restaurace – Hospůdka Prdek – Mexiko, Vysoké nad Jizerou
  • Parkování: Parkoviště u autobusové zastávky, Kořenov

Aktuální stav běžeckých stop

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (93.79 KB)
Aktuální stav běžkařských stop v Krkonoších
Aktuální stav běžkařských stop v Krkonoších

Ověřte si, kdy byla vámi vybraná trasa naposledy upravena. Data z GPS v rolbách se přenášejí přímo do mapy a vy tak budete v dokonalém obraze.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.