Na pomezí Krkonoš a Jizerských hor
Mapa
Share

Na pomezí Krkonoš a Jizerských hor

Kořenov - Paseky nad Jizerou

Cyklobusem z Harrachova se dopravíte do Kořenova. Zastávka se jmenuje Kořenov, žel. st. Staví zde i cyklobus od Rokytnice nad Jizerou.

Ze zastávky cyklobusu Kořenov, žel. st. vystoupáte po cyklotrase KČT č. 22 na Polubný, kde se dáte vlevo na silničku a kolem Tesařovské kaple sjedete do Kořenova. Vydáte se po silnici směrem na Vysoké nad Jizerou. V Příchovicích odbočíte vlevo do kopce na starou silnici a vystoupáte až k restauraci Hvězda. Nedaleko od této restaurace se nachází pěšky dostupná rozhledna Štěpánka, ze které se můžete rozhlédnout do Krkonoš i Jizerských hor. Od restaurace Hvězda budete sjíždět po staré silnici k hospodě Na Perlíčku. Napojíte se na silnici, po které se vydáte doleva a na silniční křižovatce za osadou Čermákovy Rovně odbočíte úplně vlevo na cyklotrasu č. 17A. Po ní dojedete do Pasek nad Jizerou.

  • Délka: 14 km
  • Povrch: velmi rozmanitý. Dlouhý sjezd je vhodný pro zdatnější cyklisty. Sjezd od restaurace Hvězda ke křižovatce za osadou Čermákovy Rovně je prudší a místy kamenitý. Z tohoto důvodu doporučujeme použit MTB kolo.
  • Zajímavosti: Rozhledna Štěpánka, Památník zapadlých vlastenců

Informace

Lokalita
GPX soubor
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Rodinná zimní dovolená v Krkonoších
Rodinná zimní dovolená v Krkonoších

Když Krkonoše pohltí sněhová nadílka a vše se třpytí jako v pohádce, neodolá zimním radovánkám žádný malý ani velký dobrodruh. Pojďte si zadovádět na lyžích i bez nich! Kam a jak?