Na pomezí Krkonoš a Jizerských hor
Mapa
Share

Na pomezí Krkonoš a Jizerských hor

Kořenov - Paseky nad Jizerou

Cyklobusem z Harrachova se dopravíte do Kořenova. Zastávka se jmenuje Kořenov, žel. st. Staví zde i cyklobus od Rokytnice nad Jizerou.

Ze zastávky cyklobusu Kořenov, žel. st. vystoupáte po cyklotrase KČT č. 22 na Polubný, kde se dáte vlevo na silničku a kolem Tesařovské kaple sjedete do Kořenova. Vydáte se po silnici směrem na Vysoké nad Jizerou. V Příchovicích odbočíte vlevo do kopce na starou silnici a vystoupáte až k restauraci Hvězda. Nedaleko od této restaurace se nachází pěšky dostupná rozhledna Štěpánka, ze které se můžete rozhlédnout do Krkonoš i Jizerských hor. Od restaurace Hvězda budete sjíždět po staré silnici k hospodě Na Perlíčku. Napojíte se na silnici, po které se vydáte doleva a na silniční křižovatce za osadou Čermákovy Rovně odbočíte úplně vlevo na cyklotrasu č. 17A. Po ní dojedete do Pasek nad Jizerou.

  • Délka: 14 km
  • Povrch: velmi rozmanitý. Dlouhý sjezd je vhodný pro zdatnější cyklisty. Sjezd od restaurace Hvězda ke křižovatce za osadou Čermákovy Rovně je prudší a místy kamenitý. Z tohoto důvodu doporučujeme použit MTB kolo.
  • Zajímavosti: Rozhledna Štěpánka, Památník zapadlých vlastenců

Informace

Lokalita
GPX soubor
Cyklobusy
Krkonošské cyklobusy

Turistické linky propojují celé pohoří. Nechte se vyvézt na vrcholy, projeďte hřebenové trasy a pusťte se dlouhým sjezdem zpět do údolí.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.