Z Kořenova přes tři rozhledny do Jilemnice
Mapa
Share

Z Kořenova přes tři rozhledny do Jilemnice

Kořenov - Jilemnice

Na cyklovýlet se vydáme z Kořenova, kam můžeme přijet cyklobusem nebo vlakem. Od vlakového nádraží po cyklotrase č. 22 vystoupáme na Horní Polubný, kde odbočíme vlevo na cyklotrasu č. 3018 a kolem Informačního centra v Kořenově dojedeme do Příchovic. K rozhledně Maják, která je spojena s Járou Cimrmanem, sjedeme po cyklotrase č. 3026.

Pokocháme se rozhledem do kraje, vrátíme se na cyklotrasu č. 3018 a pokračujeme po ní pod rozhlednu Štěpánka, ke které vystoupáme po zelené turistické cestě. Prohlédneme si západní Krkonoše a Jizerské hory a dále po cyklotrase č. 3018 dojedeme až na Čermákovy Rovně, kde odbočíme na cyklotrasu č. 4170, po které sjedeme do Sklenařic - Mexiko. Dále vystoupáme do Vysokého nad Jizerou a pokračujeme po cyklotrase č. 4170 k rozhledně U Borovice.

Pokocháme se pohledem z poslední rozhledny našeho výletu a pokračujeme cyklotrasou směrem na Příkrý. Na druhé křižovatce cyklotras odbočíme vlevo na cyklotrasu č. 4173 a přes Roprachtice sjedeme do Dolní Sytové. Dále cestou přes Kozinec cyklotrasou č. 4206 a cyklotrasou č. 4207 sjedeme až do Jilemnice.

Informace

Lokalita
GPX soubor

Z Kořenova přes tři rozhledny do Jilemnice