Z Kořenova přes tři rozhledny do Jilemnice
Mapa
Share

Z Kořenova přes tři rozhledny do Jilemnice

Kořenov - Jilemnice

Na cyklovýlet se vydáme z Kořenova, kam můžeme přijet vlakem nebo autem. Od vlakového nádraží po cyklotrase č. 22 vystoupáme na Horní Polubný, kde odbočíme vlevo na cyklotrasu č. 3018 a kolem Informačního centra v Kořenově dojedeme do Příchovic. K rozhledně Maják, která je spojena s Járou Cimrmanem, sjedeme po cyklotrase č. 3026.

Pokocháme se rozhledem do kraje, vrátíme se na cyklotrasu č. 3018 a pokračujeme po ní pod rozhlednu Štěpánka, ke které vystoupáme po zelené turistické cestě. Prohlédneme si západní Krkonoše a Jizerské hory a dále po cyklotrase č. 3018 dojedeme až na Čermákovy Rovně, kde odbočíme na cyklotrasu č. 4170, po které sjedeme do Sklenařic - Mexiko. Dále vystoupáme do Vysokého nad Jizerou a pokračujeme po cyklotrase č. 4170 k rozhledně U Borovice.

Pokocháme se pohledem z poslední rozhledny našeho výletu a pokračujeme cyklotrasou směrem na Příkrý. Na druhé křižovatce cyklotras odbočíme vlevo na cyklotrasu č. 4173 a přes Roprachtice sjedeme do Dolní Sytové. Dále cestou přes Kozinec cyklotrasou č. 4206 a cyklotrasou č. 4207 sjedeme až do Jilemnice.

Informace

Lokalita
GPX soubor
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Z Kořenova přes tři rozhledny do Jilemnice

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.