Retropark Sejfy
Share

Koupaliště a bazény v Krkonoších

V horkých letních dnech se zahřejete i u nás na horách. Po túře nebo v rámci odpočinku a relaxace mezi výlety jistě přijde vhod možnost osvěžit se na jednom z koupališť. I v tomto směru mají nejvyšší české hory co nabídnout! Ať už hledáte písečnou pláž, přírodní koupání, chladnou vodu přehrady nebo venkovní bazén.

 

Informace

Koupaliště nejnovější

Koncem června 2023 bylo znovuotevřeno koupaliště v Košťálově. Nový kabát mu sluší. Užijte si bazén, skokanský můstek, skluzavku i hezké zázemí na pomezí Krkonoš a Českého ráje. 

Od roku 2021 funguje koupaliště v Hostinném. Areál je vybaven vším potřebným pro pohodový rodinný den. Dětem se bude líbit v brouzdališti, na prima hřišti i na trojskluzavce. Rodičům zase u bistra s příjemným posezením.

Moderní, nedávno zrekonstruované a vyhřívané koupaliště, najdete také v Trutnově. Krásný areál se dvěma tobogány i báječným dětským bazénkem můžeme též doporučit. 

Venkovní koupaliště

Bazény a aquaparky

Pokud to není na koupání venku, využijte některý z krytých bazénů či aquaparků s atrakcemi. Doporučujeme Aquapark Špindl nebo Aquacentrum v Janských Lázních s rehabilitačním bazénem s termální vodou z léčivých pramenů. Nejnovějším přírůstkem mezi krkonošské aquaparky je Aquacentrum Vrchlabí. Užijte si venkovní vířivku i poležení na lehátkách na terase s výhledem na rybník. 

Plavecký bazén nabízí také Jilemnice a Trutnov.  

Bazény a aquaparky

Koupání přírodní

Bohužel kvalita vody není dobrá ani v jednom z přírodních koupališť. Posloužit tak může chladná voda přehrady, nebo některé z krkonošských řek. 

Labská přehrada ve Špindlu se využít dá, ale jen na vlastní nebezpečí. Stejně tak si můžete užít tekoucí řeky a říční tůňky. Třeba na Jizeře v Horní Sytové nebo na Hradsku u Jablonce nad Jizerou. 

Zobrazit na mapě

Další články

Nabízejí úkryt poutníkům po krkonošských hřebenech. Umožní bezpečně spočinout v horské krajině, jejíž počasí je vrtkavé a zaskočit může nejednoho z nás.
Babí léto přeje výletům. Vyvezte se některou z lanovek a rozběhněte se po podzimem zbarvených krkonošských hřebenech.
Letošní podzim nabízí místo plískanic a mlhy barevné sluneční lázně. Čerstvý vzduch vybízí k pohybu, a tak s vděčností využíváme každý volný den k úniku do přírody. S dětmi utečte do Krkonoš.