Bobová dráha Špindlerův Mlýn
Mapa
Share

Bobová dráha Špindlerův Mlýn

Pozemní bobová dráha ve Špindlerově Mlýně (1997, délka 1400 m) umožňuje díky unikátní špičkové technologii z nerez oceli atraktivní a vysoce emoční zážitek. A to i proto, že rychlost si určuje jezdec sám podle svých schopností. O úžasný zážitek nejsou ochuzeni ani menší děti díky doprovodu rodičů na dvoumístných bobech. Jízda na kolečkových bobech je přitom díky nesmírně účinné brzdě naprosto bezpečná.

Špindlerovská bobovka byla v roce 1997 postavena jako první v České republice a německý výrobce ji navíc v době zahájení provozu řadil mezi tři nejatraktivnější projekty tohoto druhu na světě. Dráha je dlouhá 966 metrů, s průměrným sklonem 7 % a převýšením 68 metrů. Jezdec si při jízdě užije 22 zatáček, 5 jumpů (terénních zlomů) a tři tunely. Opravdu nevšední zážitek z jízdy, jejíž rychlost si každý volí podle svých schopností, umocňuje překrásné okolní panorama Krkonoš. Na jedno nebo dvoumístných bobech mohou jezdit bez problémů všechny věkové generace, děti od osmi let samostatně, do osmi let v doprovodu rodičů. Díky kvalitnímu osvětlení může být v provozu i po setmění.

A jak se na bobové dráze jezdí? Po nasednutí na bob v nástupní stanici je bob s jezdcem samotíží naveden na dopravní lanové zařízení, které bobistu vyveze ke startu. Zde se bob automaticky odpojí od dopravního lana a též automaticky najede do profilu bobové dráhy. Po nájezdu do koryta bobové dráhy si rychlost a styl jízdy již bobista reguluje vysoce účinnou brzdou sám. Právě tato skutečnost dělá z jízdy nevšední, mimořádně atraktivní zážitek.Při dodržení všech pokynů je absolutně bezpečná, což mimo jiné umožňuje samostatné jízdy dětí cca od školního věku. Přijeďte i vy na bezva výlet s aktivní zábavou pro vaše děti nebo přátele.

K dispozici je přilehlé parkoviště, kvalitní občerstvení s posezením na terasách u bobových drah a samozřejmostí je moderní, čisté a každodenně udržované sociální zařízení.

Atraktivitu bobové dráhy doplňují nádherné lanové parky zavěšené přímo na mohutných kmenech krkonošských smrků. Celý den se nebudete nudit. 

Informace

Adresa
Bedřichov 127
543 51
GPS
50.7305947N, 15.6046572E
Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vydejte se z Harrachova do Žacléře anebo opačným směrem, na třídenní výlet nebo na celý týden. Užijte si ryzí přírodu, hřejivou náruč horských bud a hvězdnou oblohu.