Krkonošemi na sněžnicích
Mapa
Share

Od Labské boudy na Pláň

Výchozím bodem výletu může být Labská bouda nebo Horní Mísečky. Od Labské boudy můžete jít po tyčovém značení Bucharovou cestou na Zlaté návrší, kde se napojíte na Krkonošskou magistrálu. Pokračujete po Masarykově silnici na Horní Mísečky. Odtud vás čeká klesání do Špindlerova Mlýna.

Přejdete napříč Špindlerovým Mlýnem, překročíte Labe a začnete stoupat na Pláň. Cestou minete boudu na Hromovce, Horalku a pokračujete na Krásnou Pláň a dále k Boudě na Pláni a k horní stanici lanové dráhy. 

Stoupání ze Špindlerova Mlýna na Pláň (s převýšením 535 m) si lze usnadnit využitím čtyřsedačkové lanové dráhy ve Svatém Petru – Pláň, kterou se dostanete pod vrchol Přední Planiny a odtud velmi snadno k Boudě na Pláni a na Krkonošskou magistrálu.

Labská bouda - Zlaté návrší - Horní Mísečky - Špindlerův Mlýn - Bouda na Hromovce - Krásná Pláň - Bouda na Pláni - Přední Planina

  • Délka trasy: 19,2 km
  • Možnosti občerstvení: Labská bouda - Vrbatova bouda - Jilemnická bouda - Restaurace Nová Dolská - Restaurace Hromovka - Restaurace Na Pláni

Informace

GPX soubor
formát gpx (145.07 KB)
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.