Sjezd údolím Mumlavy
Mapa
Share

Sjezd údolím Mumlavy

Harrachov - Harrachov

Na této trase, která vás zavede do nejvyšších partií Krkonoš, si bohužel nepomůžete lanovkou ani cyklobusem. Pohybovat se budete pouze na kole a výšlap k Vosecké boudě nepatří mezi ty nejlehčí. Nicméně, pokud se rozhodnete pro tuto trasu, určitě nebudete litovat a sjezd z Vosecké boudy si jistě užijete.

Z Harrachova se vydejte po hlavní silnici směrem ke státní hranici s Polskem. O kilometr dále odbočíte vpravo na cyklostezku K2 tzv. cesta Terex. Touto cestou se dostanete až k rozcestí Pod Voseckou boudou, ujeto budete mít cca 12 km. Střídavě budete stoupat a pohybovat se po vrstevnici. Takže je zde prostor i pro odpočinek. A ty krásné výhledy do údolí a na krajinu západních Krkonoš, rozhodně stojí za to.

Až se dostanete k rozcestí, odbočíte vlevo a vystoupáte k Vosecké boudě, která je nejvyšším bodem vaší trasy a vybízí k zastavení a občerstvení.  Pokud byste chtěli pokračovat dále, je to možné pouze pěšky.

Zpět na rozcestí a dále do Harrachova už budete jen sjíždět. Vrátíte se k rozcestí Pod Voseckou boudou, zde odbočíte vlevo na cyklostezku K2 a sjedete na Krakonošovu snídani. Zde se vydáte vpravo a pokračujete ve sjezdu. Následující úsek až do Harrachova vede údolím říčky Mumlavy a těsně před Harrachovem pojedete kolem Mumlavského vodopádu. Společně s obřími hrnci si zaslouží vaši návštěvu. Od vodopádů už je to jen kousek do centra Harrachova.

Při výběru této trasy si dáte do těla, ale na Vosecké boudě budete odměněni krásnými výhledy a sjezd zpět do Harrachova je také velmi zajímavý. Při 9 km dlouhém sjezdu podél Mumlavy můžete sledovat proměnu řeky po jejím proudu.

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (158.78 KB)
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.