Z Harrachova podél Mumlavy na Krakonošovu snídani
Mapa
Share

Z Harrachova podél Mumlavy na Krakonošovu snídani

Bezbariérové trasy vhodné pro kočárky i hendikepované

Příjemná procházka či projížďka  podél Mumlavy, na které potkáte Obřími hrnce i 12 m vysoký Mumlavský vodopád. Vede celá po dobře schůdné asfaltové cestě  a je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a je bez větších omezení vhodná též pro mechanické i elektrické vozíky. 

Trasa začíná v Harrachově na centrálním parkovišti vedle autobusového nádraží a je značená modře. Vede podél říčky Mumlavy s obřími hrnci a končí na rozcestí zvaném Krakonošova snídaně. Odbočkou, která je štěrkovitá a se svodnicemi je možné se dostat až k 12 metrů vysokému Mumlavskému vodopádu (vozíčkáři zde budou potřebovat pomoc asistenta).

  • Délka: 11 km (tam i zpět), po celé délce je asfalt, převýšení 330 m
  • Zajímavosti v okolí trasy: horské město Harrachov, výhledy na skokanské můstky, Harrachovská sklárna a pivovar, doly, lesnická a myslivecká expozice Správy KRNAP Šindelka, dětské hřiště a dětská trasa Liška (Liška není vhodná pro vozíčkáře).
  • Bezbariérová místa pro občerstvení a úkryt na trase:
    • Mumlavská bouda: výletní restaurace se stylovým interiérem, pro vozíčkáře bezbariérová, ale při vstupu do objektu je nutné s pomocí personálu nebo asistenta překonat jeden schod.
    • Hotel Lovecká Mumlava: na začátku trasy, pro vozíčkáře má bezbariérový vstup do objektu a bezbariérovou restauraci.
    • Srub U lišáka: je přístupný pro rodiny a seniory, ale pro vozíčkáře je bariérový (4 schody do objektu). Vozíčkáři mohou využít venkovního posezení u dřevěných stolů s venkovní obsluhou. 

Přečtěte si více o projektu Krkonoše pro všechny a další užitečné informace.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.