Muzeum skla a minipivovar Novosad & syn
Mapa
Share

Muzeum skla a minipivovar Novosad & syn

Harrachov

Sklárna Novosad a syn je soukromá nejstarší sklárna v Čechách. Byla založena před rokem 1712 na jilemnickém panství hrabat Harrachů. Zachoval se zde tradiční způsob výroby. Unikátní 100 let stará historická brusírna skla, která je poháněná transmisemi a vodní turbínou. Vše je v téměř původní podobě a plně funkční. Sortiment výroby tvoří luxusní nápojové sklo, užitkové sklo a křišťálové lustry.

Muzeum skla je součástí sklárny. Obsahuje historicky a technologicky ucelenou sbírku historického skla z produkce harrachovské sklárny. V přízemí muzea je stylová restaurace, nabízející krkonošské speciality.

V roce 2002 byl přímo v areálu sklárny přistaven minipivovar s restaurací. Zde se naskýtá vyhlídka do hutní haly s pecemi, a tak návštěvníci mohou shlédnout skláře přímo při práci. Součást pivovaru - varna je umístěna v restauraci. Vaření piva je nejen možno sledovat, ale i chutnat jednu z prvních fází výroby, tzv. sladinu.

Informace

Lokalita
Adresa
Nový Svět 95
512 46 Harrachov
GPS
50.7824708N, 15.4194897E
Krkonošská pivní stezka
Krkonošská pivní stezka

Užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku. Zdolejte jedinou vysokohorskou pivní stezku v České republice!