Čertova hora, Harrachov
Mapa
Share

Harrachov

Harrachov je branou Krakonošova panství na západě. Je to město se sklářskou tradicí, vždyť první sklářská huť zde byla založena již v 18. století. Je to ale také město sportu a především lyžování a skokanských můstků. Nebojte se ale navštívit Harrachov i v letě, poznáte ho jako ráj adrenalinu, turistiky, relaxace a odpočinku.

Nabídka aktivit, která vás nadchne

Harrachov je známým centrem turistiky a zimních sportů. Celé území je protkáno bezpočtem turistických tras, desítkami kilometrů upravovaných a značených lyžařských stop, sjezdových tratí všech stupňů náročnosti. Na své si ale přijdete, i pokud máte rádi adrenalin! Vyberete si ze spousty aktivit od bobové dráhy přes lanové centrum až po obří houpačku. Cyklisté ocení nejen množství cyklotras v okolí, ale také pumptrackovou dráhu.

Přírodní bohatství a tradice

Nádherná příroda okolo Harrachova je však bezesporu jeho největším pokladem. Objevte kouzlo Mumlavského vodopádu. Vydejte se na túru k prameni řeky Labe.

Historie skla i lyžování

V Harrachově funguje nepřetržitě již více než 300 let nejstarší soukromá sklárna. Podívejte se sklářům přímo pod ruce a poznejte toto tradiční řemeslo v rámci exkurze. Víte, na čem se lyžovalo před 100 lety? A jak se změnila technika letů na lyžích? I to se v Harrachově dozvíte, pokud navštívíte Ski Museum.

Užitečné odkazy

Informace

Region
Západní Krkonoše
Adresa
512 46 Harrachov
GPS
50.7765503N, 15.4244786E
Dnes
22. 5. 2024
fair_day
14.1 °C
teplota
5.3 m/s
vítr

Do nejvyšších českých hor za adrenalinem i s dětmi!