Z Harrachova přes tři kopce za krásnými výhledy
Mapa
Share

Z Harrachova přes tři kopce za krásnými výhledy

Harrachov - Jilemnice

Náročná, o to však krásnější trasa, vás provede od Harrachova přes tři kopce na Krakonošovu snídani a Dvoračky a odtud sjedete přes Rezek až do Jilemnice. Odměnou za četná stoupání vám budou krásné výhledy a také závěrečný dlouhý sjezd.

Z Harrachova se vydejte po hlavní silnici směrem ke státní hranici s Polskem. O kilometr dále odbočíte vpravo na krkonošskou cyklotrasu K2, tzv. Janouškovu cestu Terex. Po začátečním prudším stoupání se touto příjemnou cestou vedoucí po vrstevnicích dostanete až k rozcestí Pod Voseckou boudou a potom sjedete na Krakonošovu snídani. Tady odbočte vlevo na cyklotrasu K2B a Kládovou cestou kolem hory Plešivce můžete zahlédnout nejeden poutavý výhled do kraje a krkonošského podhůří. Střídavě budete stoupat a klesat a až se dostanete na rozcestí Kládová cesta, odbočíte vlevo na cyklotrasu K1A a přes Ručičky, Dvoračky a Sedlo pod Dvoračkami dojedete na rozcestí Vidlice. Z tohoto rozcestí budete pokračovat vrstevnicovou cestou po cyklotrase K8A, která vás dovede do osady Rezek. Zde se napojíte na cyklotrasu č. 22 a přes Roudnici a Křížlice sjedete s nádherným výhledem do kraje i na západní Krkonoše až do Jilemnice.

Informace

Lokalita
GPX soubor
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.