Šindelka
Mapa
Share

Lesnická a myslivecká expozice Šindelka

Harrachov

V budově, která je v Harrachově známá jako Šindelka, se od počátku 19. století vyráběla střešní krytina – šindel.  Dnes je žulový dům jako jedna z expozic Krkonošských muzeí otevřen každému zájemci o lesnictví a myslivost. Posledních 60 tisíc šindelů vyrobených v roce 1934 bylo použito na střechu staré Labské boudy.

Lesnická expozice seznamuje návštěvníky s celou lesnickou problematikou, od vytěžení lesního porostu přes přiblížení kmenů k cestám a jejich odvoz k dalšímu zpracování, až po následnou obnovu lesa a péči o něj.

Myslivecká expozice se věnuje myslivosti od historie po současnost. Připomíná například myslivecké tradice, lovnou zvěř, lovecké zbraně a psy, myslivost v umění a běžném životě.

Největší atrakcí, zvláště pro dětské návštěvníky, je prostor přezimovací obůrky, kde se kolem krmelce s různými druhy krmení sešlo několik lesních zvířat. V expozicích běží nepřetržitě krátké filmy k jednotlivým tématům a také projekce krásných záběrů krkonošských lesů a horských masivů.

Informace

Lokalita
Adresa
Harrachov 269
512 46 Harrachov
GPS
50.7698617N, 15.4375603E
Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vydejte se z Harrachova do Žacléře anebo opačným směrem, na třídenní výlet nebo na celý týden. Užijte si ryzí přírodu, hřejivou náruč horských bud a hvězdnou oblohu.