Kotel
Mapa
Share

Do Kotelského sedla

Horský resort Rokytnice nad Jizerou v této sezoně zakazuje z bezpečnostních důvodů pohyb po sjezdovkách v protisměru lyžařů. Vybral pro všechny skialpinisty alternativní výstupové trasy. 

Skialpinismus v Rokytnici

Hoření Domky – výstup po modré sjezdovce (zvolte alternativní trasu) – dále po modré značce na rozcestí Zadní Plech – po žluté na Krakonošovu snídani – po modré (Harrachovou cestou) výstup na rozcestí U Čtyř pánů – po zelené (České cestě) – Růženčina zahrádka – po červené do Kotelského sedla

Délka trasy: 11,9 km

Návrat do Rokytnice:

  • varianta 1: tyčovaná cesta – Lysá hora – po sjezdovkách sjezd do Rokytnice nad Jizerou,
  • varianta 2: po červené sjezd na Dvoračky, odtud sjezd po značených cestách do Rokytnice nad Jizerou nebo přes Vlčí hřeben

Upozornění ke skialpinistickým trasám

Velká část skialpinistických tras není v terénu vyznačena tyčemi nebo turistickým značením a některé úseky jsou za určitých klimatických podmínek značně obtížné na orientaci. Na některých místech na trasách, v jejich blízkosti a na vybraných boudách jsou umístěny tabule s mapou a popisem konkrétní trasy. Stáhněte si proto zákres trasy ve formátu gpx do vašich přijímačů GPS či chytrých telefonů. Přesnost uvedených GPS souřadnic se díky současné technické úrovni zařízení může od skutečnosti lišit v řádech několika metrů.

Trasy lze absolvovat obousměrně, ale určité úseky jsou vhodnější pro výstup než pro sjezd, což je uvedeno u konkrétní trasy. Je samozřejmě také možné zvolenou trasu kombinovat i s dalšími turisticky značenými trasami a s ostatními cestami.

Za určitých klimatických podmínek se na trase mohou vyskytnout smrtelně nebezpečná místa nebo úseky se špatnou orientací, vstup pouze na vlastní nebezpečí! O aktuální situaci se informujte na Horské službě.

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (22.34 KB)
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.