Bobová dráha Harrachov
Mapa
Share

Bobová dráha Harrachov

Pozemní bobová dráha v Harrachově (2004, délka 1000 m) umožňuje díky unikátní špičkové technologii z nerez oceli atraktivní a vysoce emoční zážitek. A to i proto, že rychlost si určuje jezdec sám podle svých schopností. O úžasný zážitek nejsou ochuzeni ani menší děti díky doprovodu rodičů na dvoumístných bobech. Jízda na kolečkových bobech je přitom díky nesmírně účinné brzdě naprosto bezpečná.

Lanovou dráhu najdete na kraji Anenského údolí. Dráha je spolu s dopravním zařízením dlouhá cca 1000 metrů a má 38 m převýšení. Pro možnost večerních jízd je osvětlena a má jako první v ČR v celé délce vyhřívané koryto.

Bobovka má 17 zatáček a dvě atraktivní nadzemní křížení. Vyhřívané koryto výrazně zvyšuje kvalitu provozu po dešti nebo v zimě při sněžení, kdy dráha velmi rychle vyschne nebo rozmrzne. A jak se na bobové dráze jezdí? Po nasednutí na bob v nástupní stanici je bob s jezdcem samotíží naveden na dopravní lanové zařízení, které bobistu vyveze ke startu. Zde se bob automaticky odpojí od dopravního lana a též automaticky najede do profilu bobové dráhy. Po nájezdu do koryta bobové dráhy si rychlost a styl jízdy již bobista reguluje vysoce účinnou brzdou sám. Právě tato skutečnost dělá z jízdy nevšední, mimořádně atraktivní zážitek. Při dodržení všech pokynů je absolutně bezpečná, což mimo jiné umožňuje samostatné jízdy dětí cca od školního věku. Přijeďte i vy na bezva výlet s aktivní zábavou pro vaše děti nebo přátele.

Návštěvníkům je též k dispozici přilehlé parkoviště, kvalitní občerstvení s posezením na terasách u bobových drah a samozřejmostí je moderní, čisté a každodenně udržované sociální zařízení. 

Atraktivitu bobové dráhy doplňuje nádherný lanový park, zavěšený přímo na mohutných kmenech krkonošských smrků. Celý den se nebudete nudit. Přijďte i vy pobejt!

Informace

Lokalita
Adresa
Nový Svět 603
512 46
GPS
50.7787247N, 15.4163428E
Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vydejte se z Harrachova do Žacléře anebo opačným směrem, na třídenní výlet nebo na celý týden. Užijte si ryzí přírodu, hřejivou náruč horských bud a hvězdnou oblohu.