Mumlavský vodopád v zimě
Mapa
Share

Z Harrachova na Krakonošovu snídani

Pěšky v zimě

Trasa začíná v Harrachově na centrálním parkovišti vedle autobusového nádraží a je značená modře. Vede podél říčky Mumlavy s tzv. Obřími hrnci. Obří hrnce vznikají evorzí, tj. rotačním pohybem vody s pevnými částicemi na dně či stěnách prohlubní. Cesta vás zavede také k 12 metrů vysokému Mumlavskému vodopádu. Ten je z těch krkonošských nejvodnatější.

Dále pokračujte po modré až na rozcestí Krakonošova snídaně. Tady si chvíli odpočiňte, legendární křižovatka turistických cest je prý místem, kde snídá i sám pan hor Krakonoš, než vyrazí na obhlídku svého panství. Zpět do Harrachova se dostanete po stejné cestě. Na konci či začátku trasy doporučujeme navštívit Lesnickou expozici Šindelka nebo SkiMuzeum s rozsáhlou expozicí o historii nejen skokanského lyžování, obojí najdete na harrachovském autobusovém nádraží.

Parkoviště Harrachov – Mumlavský vodopád – Krakonošova snídaně a zpět

  • Délka trasy: 11,7 km
  • Možnosti občerstvení: Mumlavská bouda
  • Parkování: Parkoviště autobusové nádraží Harrachov

Při pohybu po zasněžených horách, prosíme, buďte ohleduplní a nevstupujte do upravené běžecké stopy. 

Informace

Lokalita
GPX soubor
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.