Krkonoše Vosecká bouda
Mapa
Share

Vosecká bouda

Opravdové Krkonoše

Vosecká bouda se nachází v západní části Krkonoš v nadmořské výšce 1260 m. Bouda není napojena na elektrickou síť, energii vyrábí agregát. Jako jedna z mála hřebenových bud nebyla nikdy zasažena požárem.

od 500 Kč osoba/noc

42 lůžek
2–13 lůžkové pokoje
Ubytování na 1 noc
Ano
Platební karty
Ne
Ve spacím pytli
Ano
Společná noclehárna
Ano
Snídaně v ceně
Ano
Večeře volitelně
Ne
Pobyt se psem
Ano

Lokalita

Přístupová cesta z Harrachova vede kolem Mumlavských vodopádů, údolím říčky Mumlavy ke Krakonošově snídani a dále lesem až k boudě. V zimním období se mění na lyžařskou magistrálu, po které je možné cestovat pouze na lyžích. Asi tři km východně, na Labské louce, vyvěrá pramen řeky Labe, za vycházku stojí i nedaleká vyhlídka u chaty Szrenica.

Ubytování a stravování

Vosecká bouda nabízí ubytování ve dvou, tří-, čtyř-, pětilůžkových pokojích a v jednom třináctilůžkovém pokoji pro celkem až 42 hostů. Toalety, umývárny a sprchy jsou společné. Z důvodů vlastní výroby elektrické energie od 22. hodin svítí na chodbách, na sociálním zařízení i na pokojích nouzové osvětlení.

Kuchyně funguje:

  • neděle - čtvrtek do 19 hod, ubytování je možné do 20 hod.
  • pátek a sobota do 20 hod, ubytování je možné do 21 hod.

Z historie

Bouda, která si zachovala svůj původní ráz, jedna z mála, která nikdy nevyhořela. Vosecká bouda byla založena před rokem 1743 jako seník, kolem roku 1790 sloužila jako přístřešek pro dřevaře a hospodářské stavení. Říkalo se jí Česká nová nebo také Františkánská, podle mnicha, který zde přebýval. Název "Vosecká" získala podle louky, na které stojí.

Pro turistické účely je využívána od roku 1896, v roce 1900 byla přestavěna a rozšířena. Svoji nynější podobu dostala přestavbou po skončení druhé světové války. Její raritou je nepřítomnost elektrické sítě, potřebná energie je vyráběna dieselagregátem. 

Informace

GPS
50.7829861N, 15.5109558E

Cíle v okolí

Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vychutnejte si romantiku horských túr s noclehy na krkonošských boudách. Čeká vás ryzí příroda a skutečné zážitky.