Sjezd do Kraje zapadlých vlastenců
Mapa
Share

Sjezd do Kraje zapadlých vlastenců

Harrachov - Jablonec nad Jizerou

Sjeďte z vrcholu Čertovy hory do kraje zapadlých vlastenců a pašeráků. Trasa vás provede Harrachovem - městem sklářství a skokanských můstků a zajímavými místy, užijete si prudký sjezd i pohodovou cestu krajinou západních Krkonoš.

Z Harrachova na Čertovu horu si usnadníte cestu lanovkou. Od horní stanice lanovky se vydejte po cyklotrase K4 a po ní sjedete až na silnici E65, kde odbočte vlevo. Na křižovatce Na Mýtě se dejte směrem na Rokytnici nad Jizerou a za čerpací stanicí odbočte vpravo na starý most přes řeku Jizeru. Za ním odbočte vlevo po cyklotrase č. 22 směr Paseky nad Jizerou. V Pasekách odbočte vpravo na cyklotrasu K3 a projeďte kolem Památníku zapadlých vlastenců. Za parkovištěm se napojte na cyklotrasu č. 17A, po které přijedete až na křižovatku Sklenařice – Mexiko. Tady odbočte vlevo a po silnici sjeďte do Jablonce nad Jizerou.

Informace

Lokalita
GPX soubor
Cyklobusy
Krkonošské cyklobusy

Turistické linky propojují celé pohoří. Nechte se vyvézt na vrcholy, projeďte hřebenové trasy a pusťte se dlouhým sjezdem zpět do údolí.

Dlouhý sjezd do kraje zapadlých vlastenců

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.